Popis Davida Silvy. Manchester City coraz bliżej tytułu

Autor: Kacper Chwedoruk | 12.03.2018 22:53 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

"The Citizens" w tym sezonie są nie do zatrzymania. Mimo że w spotkaniu ze Stoke City nie mógł zagrać Sergio Aguero, to Manchester bardzo pewnie triumfował. Dubletem popisał się hiszpański pomocnik, który w ostatnim czasie znajduje się w kapitalnej formie.

Podopieczni Josepa Guardioli od początku narzucili swoje warunki, oddając bardzo rzadko piłkę rywalom. Kombinacyjna gra okazała się ponownie niezwykle skuteczna, a strzelanie na Bet365 Stadium rozpoczął David Silva. Hiszpan ostatnio częściej niż zwykle trafia do siatki, w poniedziałkowy wieczór potwierdzając swoją świetną formę. Asystę zaliczył powracający do składu Sterling.

"Obywatele" szybko napoczęli rywala. Następnie wymieniali między sobą mnóstwo podań, co w ostatnim czasie jest ich znakiem rozpoznawczym. Gospodarze natomiast nie byli w stanie przedostać się pod bramkę rywala nawet na moment.

Druga połowa była niemal identyczna jak pierwsza. Manchester City pięć minut po zmianie stron trafił do bramki rywala. Ponownie Butlanda pokonał Silva, jednak zmienił się asystent. Tym razem kluczowym zagraniem popisał się Gabriel Jesus.

Stoke miało swoją okazję na kontaktowe trafienie, ale fatalnie z okolic piątego metra spudłował Martins Indi. Przyjezdni odpowiedzieli tym samym. Doskonałą szansę do wpisania się na listę strzelców miał Sterling. Angielski zawodnik fatalnie się zachował w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy i nie dopisał do swojego konta kolejnego gola w tym sezonie.

"The Citizens" ponownie zwiększyli swoją przewagę nad drugim Manchesterem United do 16 punktów.

Stoke City – Manchester City 0:2 (0:1) Silva 10', 50'