Blamaż „Gwiazdy Południa”; świetne zawody Keïty!

Autor: Karol Brandt | 18.03.2018 19:55 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

W hicie 27. kolejki Bundesligi „Byki” były górną nad ekipą Juppa Heynckesa.

Dzisiejszego wieczoru naprzeciwko siebie stanęły ekipy, które w tym sezonie znalazły się w Lidze Mistrzów, jednak „Byki” nie wyszły z grupy. Natomiast „Gwiazda Południa” w ćwierćfinale zmierzy się z pogromcą Manchesteru United, Sevillą. W tym spotkaniu wystąpić nie mogli m.in. Marcel Halstenberg (RB Leipzig) oraz Arjen Robben (Bayern Monachium). Faworytem był mistrz Niemiec.

Większe ambicje gości przełożyły się na gola już w 12. minucie, gdy do siatki „Byków” trafił Sandro Wagner, który dzisiaj wskoczył do podstawowego składu w miejsce Roberta Lewandowskiego. Polak zasiadł na ławce rezerwowych. W 28. minucie bliski wyrównania był Bruma, który z rzutu wolnego uderzył tuż pod poprzeczkę. Jednak Sven Ulreich był na posterunku i sparował piłkę na rzut rożny.

W 37. minucie było 1:1, a gola strzelił przyszły zawodnik Liverpoolu, Naby Keïta. W 44. minucie kolejny rzut wolny wykonywali gospodarze. Wówczas Kevin Kampl huknął tuż obok lewego słupka. Tym samym po pierwszej połowie był remis.

W 56. minucie autor gola dającego wyrównanie asystował przy golu Timo Wernera. Niemiecki napastnik umieścił futbolówkę w lewym dolnym roku bramki. W 61. minucie oglądaliśmy niemal kopię akcji sprzed kilku chwil, lecz tym razem reprezentant Niemiec nie trafił do bramki.

W 62. minucie kapitalną okazję do wyrównania zmarnował Mats Hummels, który nie dał rady pokonać golkipera „Byków”. Kilka minut później w polu karnym główkował Arturo Vidal, a piłka poszybowała tuż nad poprzeczką. W 72. minucie na placu gry zameldował się Robert Lewandowski, lecz Polak nie zdołał odwrócić losów rywalizacji. W związku z tym RB Leipzig wygrał 2:1.

RB Leipzig – Bayern Monachium 2:1 (1:1) Keïta 37’, Werner 57’ – Wagner 12’