Przepraszam, czy tu biją? „The Reds” sprawili lanie „The Citizens”

Mateusz Deluga | 04.04.2018 22:37 | komentarzy: 9 | kategoria: Recenzja meczu |

Ćwierćfinał Ligi Mistrzów skojarzył ze sobą rywali zza miedzy. „The Reds”, jak i „The Citizens” prezentują ofensywny, atrakcyjny dla oka futbol. Spotkanie nie zawiodło publiczności, która na Anfield mogła podziwiać niesamowite bramki, strzelane jednak tylko przez jeden zespół.

Pierwsze dziesięć minut spotkania zdecydowanie należały do Manchesteru City, który starał się za wszelką cenę zdobyć bramkę. Niestety dla kibiców „The Citizens” pierwszą bramkę w 12. minucie zdobył Mohamed Salah. Egipcjanin wykorzystał podanie Roberto Firmino i z bliskiej odległości wcisnął futbolówkę do bramki Edersona.

W 21. minucie „The Reds” prowadzili już 2:0. Oxlade-Chamberlain odebrał bezpańską piłkę, po czym zdecydował się na oddanie potężnego strzału z dystansu, który zaskoczył Edersona. Liverpool kompletnie zdominował ekipę z Manchesteru.

Po upływie dziesięciu minut od bramki Oxlade'a-Chamberlaina, a za sprawą Sadio Mané, gospodarze prowadzili już 3:0. Reprezentant Senegalu strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Po strzelonej bramce, Mané podziękował Salahowi, który zaliczył asystę przy golu kolegi.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:0 dla „The Reds”. Liverpool kompletnie zdominował gości z Manchesteru, którzy popełniali olbrzymie błędy w defensywie.

W 52. minucie kontuzji doznał najlepszy strzelec „The Reds” Mohamed Salah. W jego miejsce pojawił się Georginio Wijnaldum. W drugiej części spotkania, do pracy wzięli się podopieczni Josepa Guardioli, którzy chcieli jak najszybciej zdobyć bramkę kontaktową, jednak z nie najlepszym skutkiem. Najaktywniejszym zawodnikiem Manchesteru City był David Silva, który próbował brać ciężar gry na siebie.

Minęła 72. minuta, na boisku niewiele się zmieniło. Liverpool zamknął się na własnej połowie i przeważnie atakował z kontrataku, natomiast Manchester City próbował swoich sił w ataku pozycyjnym. W 83. minucie Leroy Sané umieścił pikę w siatce, jednak Felix Brych odgwizdał spalonego. Bramka nie została uznana.

Kibice zgromadzeni na Anfield nie zobaczyli więcej bramek. Byliśmy świadkami niesamowitego spotkania, z pięknymi bramkami autorstwa podopiecznych Jürgena Kloppa, którzy pojadą na rewanżowe spotkanie w dobrych nastrojach.

Liverpool FC – Manchester City 3:0 (3:0) Salah 12’, Oxlade-Chamberlain 21’, Mané 31’

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Liverpool FC, Anglia, Josep Guardiola, Trenerzy, Manchester City, Alex Oxlade-Chamberlain , Jurgen Klopp, Mohamed Salah, Sadio Mane, Liverpool - Man. City 2018-04-04

• Powrót Ligi Mistrzów w sierpniu?

Rozgrywki Ligi Mistrzów są od marca zawieszone, podobnie jak rozgrywki większości lig europejskich – gra tylko Białoruś – oraz Ligi Europy. To trudny czas by być kibicem. Cierpliwość jednak popłaca, jak mawia starodawne przysłowie, i podobnie może być w tej sytuacji. Latem bowiem kibice mogą mieć możliwość oglądania skumulowanych rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Czy rzeczywiście jest na to szansa? Jakie są najnowsze spekulacje dotyczące dokończenia w tym roku rozgrywek Ligi Mistrzów?

Sepp van den Berg to pierwsze wzmocnienie Liverpoolu w letnim oknie transferowym. 17-letni obrońca dołączył do zespołu Jürgena Kloppa za około 1,5 miliona euro.

Jesienią bieżącego roku, UEFA wybierze gospodarzy finału Ligi Mistrzów na lata 2021-2023. Ostateczny pojedynek europejskich pucharów może odbyć się na Allianz Arena w Monachium.