Dublet Eriksena, wygrana „Kogutów”

Autor: Karol Brandt | 07.04.2018 18:03 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W jednym ze spotkań 33. kolejki Premier League podopieczni Mauricio Pochettino odnieśli zwycięstwo nad „Garncarzami”.

Dzisiejszego popołudnia „Koguty” gościły w Stoke-on-Trent. Goście nie mieli większych osłabień, natomiast gospodarze musieli sobie radzić m.in. bez kontuzjowanego Maxima Choupo-Motinga.

Zawody sędziował Graham Scott. Niestety, w pierwszej połowie nie oglądaliśmy zbyt wielu okazji bramkowych. Doskonale obrazuje to liczba strzałów celnych: 1! Oczywiście, przewagę w posiadaniu piłki mieli podopieczni Mauricio Pochettino, jednak nie przekładało się to na najważniejszą statystykę: goli.

Druga połowa wynagrodziła nam nużące pierwsze 45 minut gry. Już w 52. minucie prowadzenie gościom dał Christian Eriksen, który wykorzystał świetne zagranie Delego Allego. Pięć minut później Xherdan Shaqiri posłał genialną piłkę za plecy obrońców. Wydawało się, że niebezpieczeństwo zażegna Hugo Lloris, jednak Francuz popełnił straszliwy błąd, co skrzętnie wykorzystał Mame Biram Diouf.

W 63. minucie „Koguty” ponownie prowadziły. Także i tym razem gola strzelił były piłkarz Ajaxu – Christian Eriksen. Duńczyk trafił do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego. W 82. minucie także z rzutu wolnego okazję strzelecką miał Xherdan Shaqiri, jednak Szwajcar przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Więcej goli nie padło, a zwycięstwo zanotowali goście.

Stoke City – Tottenham Hotspur 1:2 (0:0) Diouf 57’ – Eriksen 52’, 63’

• Tottenham wkracza na rynek transferowy

Po 511 dniach, Tottenham Hotspur wkracza na rynek transferowy. Klub za rekordową kwotę chce pozyskać Tanguy Ndombele z Olympique Lyon.

Tottenham Hotspur nie zamierza przedłużać umowy z Fernando Llorente. Jak podaje dziennik AS, usługą finalisty zeszłej edycji Ligi Mistrzów zainteresowany jest AC Milan, który chcę sprowadzić zawodnika za darmo.

To, że Dani Ceballos opuści Real Madryt jest niemal pewne. Gdy na ławce trenerskiej ponownie zasiadł Zinédine Zidane rola Hiszpana zmniejszyła znaczenie w zespole.

Włodarze Tottenhamu chcą zaproponować nową umowę, aby Christian Eriksen został w zespole "Kogutów" na kolejne lata. Duńczyk w takim wypadku może liczyć na sporą podwyżkę.

• Znamy pary 1/4 Ligi Mistrzów!

Dzisiaj w południe rozlosowano ćwierćfinały tegorocznej edycji Champions League. Szlagierowym starciem tej fazy będzie bez wątpienia mecz Barcelony z Manchesterem United. Bardzo ciekawie zapowiada się również pojedynek dwóch angielskich ekip – Manchesteru City i Tottenhamu.