Wysoka porażka Sevilli; hat-trick Aspasa!

Autor: Karol Brandt | 07.04.2018 18:25 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

W pierwszej połowie mecz był wyrównany, jednak po zmianie stron oglądaliśmy zawody do jednej bramki.

Podopieczni Vincezno Montelli w pierwszym meczu ćwierćfinałowym postawili się „Bawarczykom”, którzy w stolicy Andaluzji wygrali raptem 2:1. Włoski trener niewiele zmienił, jeśli chodzi o pierwszy skład i jego zawodnicy wyszli na boisko, by zmierzyć się z „Celestes”.

Wydawało się, że już w ósmej minucie Sandro Ramírez da prowadzenie gościom. Jednak bramkarz Celty doskonale wybronił uderzenie piłkarza wypożyczonego z Evertonu. W 38. minucie gospodarze prowadzili 1:0, a gola zaliczono Guilherme Aranie. W 40. minucie kapitalną interwencją popisał się David Soria, który zatrzymał strzał Iago Aspasa. Chwilę potem także Sandro Ramírez przegrał walkę z bramkarzem i ostatecznie do przerwy było 1:0 dla Celty Vigo.

Po 15 minutach gry było już 3:0 dla „Celestes”. Oba gole strzelił Iago Aspas. Wówczas na placu gry pojawił się Nolito. Jednak były zawodnik Manchesteru City w 78. minucie oglądał kolejnego gola dla gospodarzy. Także i tym razem na listę strzelców wpisał się Iago Aspas, notabene były gracz Sevilli.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. „Sevillistas” ponieśli sromotną porażkę w Vigo.

RC Celta Vigo – Sevilla FC 4:0 (1:0) Arana 38’ (sam.), I. Aspas 57’, 60’, 78’