Klopp: Chcemy wygrać ten mecz

Autor: Dariusz Maruszczak | 10.04.2018 17:49 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Na konferencji prasowej przed meczem Manchesteru City z Liverpoolem trener gości Jürgen Klopp wyjawił, że jego drużyna nie będzie tylko się bronić i zamierza wygrać rewanżowe spotkanie.

Na początek Klopp wypowiedział się na temat ostatnich derbów Manchesteru. – Widziałem mecz City z United w ten weekend. Pierwsza część gry była jedną z najlepszych, jakie obejrzałem. To była prawdziwa burza. Później w drugiej połowie po pierwszym golu jedna drużyna zyskała rytm, a druga go straciła. Gra się zmieniła.

– Nie mogę powiedzieć chłopcom: strzelcie wcześnie bramkę! Cóż, mógłbym to zrobić, ale nie jestem przekonany, czy to by naprawdę pomogło. Musimy myśleć o tym, co i gdzie musimy zrobić. Chodzi o to, abyśmy bronili i atakowali w odpowiednich strefach. Chłopcy wiedzą, że są dopiero po pierwszej połowie tej rywalizacji. Jesteśmy na prowadzeniu i nic więcej – stwierdził niemiecki trener.

Klopp nie zamierza jednak tylko bronić wyniku. – Jesteśmy tutaj, aby nie stracić gola i jednocześnie go strzelić, aby wygrać mecz. Taki jest plan. Jeśli stracimy bramkę, nic się nie zmieni, ponieważ wciąż będziemy na prowadzeniu. Jeżeli będzie 3:0, będziemy grać tak samo. Niczego nie będę zmieniał.

Menedżer Liverpoolu został zapytany o ostatnią porażkę na Etihad 0:5. – Jest różnica, ponieważ teraz jesteśmy ze sobą dłużej. Wszystko układa się lepiej i wzmacnia to naszą wiarę w siebie. Musimy jednak dać z siebie wszystko, ale tak właśnie powinno być, jeśli chce się awansować do półfinału Ligi Mistrzów.