Buffon: Najważniejsze jest to, by to nie był ostatni mecz Juventusu w tym sezonie Ligi Mistrzów

Autor: Karol Brandt | 11.04.2018 18:55 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Kapitan „Starej Damy” wziął udział w konferencji przedmeczowej. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi 40-letniego Włocha.

– Podchodzimy do tego spotkania z taką samą mentalnością, co zawsze. Mamy zamiar osiągnąć jak najlepszy wynik. Ten mecz musi być honorowy, bacząc na przeciwnika, jak i na stadion. Pamiętam o niewiarygodnych remontadach. Trzeba próbować dokonać niemożliwego, by móc marzyć. Musimy to osiągnąć, by poczuć się jak wartościowa ekipa – rozpoczął.

– Czy to może być mój ostatni mecz w Lidze Mistrzów? To możliwe, ale o tym nie myślę. Kiedy rozpoczynałem karierę, to wziąłbym w ciemno rzeczy, których dokonałem i to, że mogę pożegnać się na Bernabéu. Jednak chciałbym skupić się na pozytywach obecnej sytuacji. Najważniejsze jest to, by to nie był ostatni mecz Juventusu w tym sezonie Ligi Mistrzów – rzekł „Gigi” Buffon.

– Hołd na tym stadionie? Życie nauczyło mnie tego, by nie oczekiwać niczego. Jeśli wydarzy się coś takiego, będzie genialnie. Zawsze, kiedy grałem na Bernabéu, czy to z Juventusem czy to z kadrą, publiczność miała dobre stosunki z piłkarzami. Pozostawała w sportowej atmosferze – zakończył 40-latek.

Pierwszy gwizdek arbitra o godzinie 20:45.

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Juventus Turyn, Real Madryt, Hiszpania, Włochy, Gianluigi Buffon, Real Madryt - Juventus 2018-04-11

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

 • Powrót Ligi Mistrzów w sierpniu?

  Rozgrywki Ligi Mistrzów są od marca zawieszone, podobnie jak rozgrywki większości lig europejskich – gra tylko Białoruś – oraz Ligi Europy. To trudny czas by być kibicem. Cierpliwość jednak popłaca, jak mawia starodawne przysłowie, i podobnie może być w tej sytuacji. Latem bowiem kibice mogą mieć możliwość oglądania skumulowanych rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Czy rzeczywiście jest na to szansa? Jakie są najnowsze spekulacje dotyczące dokończenia w tym roku rozgrywek Ligi Mistrzów?

  czytaj więcej
 • Co robić w świecie bez Ligi Mistrzów?

  Świat piłki nożnej w Europie stanął w miejscu miesiąc temu i na razie ani myśli ruszyć – pandemia koronawirusa spowodowała zawieszenie rozgrywek w niemal wszystkich ligach krajowych na Starym Kontynencie, ponadto meczów Ligi Mistrzów, Ligi Europy oraz przesunięcie Euro 2020 na rok 2021. Nie wiadomo na razie, kiedy ruszy Liga Mistrzów. UEFA bardzo nie chce anulować tegorocznego finiszu sezonu i myśli, jakby rozwiązać tę patową sytuację. Tymczasem, co robić w świecie bez Ligi Mistrzów?

  czytaj więcej
 • Czy Liga Mistrzów również zostanie przełożona na 2020 rok?

  Koronawirus sieje spustoszenie w świecie finansów, w branży turystycznej czy gastronomicznej, a także w sporcie. Z obawy przed rozprzestrzenianiem się wirusa odwoływane są wyścigi kolarskie, rajdy samochodowe, mecze koszykówki, siatkówki, a także piłki nożnej. Wiele lig krajowych w Europie zawiesza rozgrywki. Co z Ligą Mistrzów oraz Ligą Europejską, czyli ponad ligowymi rozgrywkami europejskimi organizowanymi przez UEFA?

  czytaj więcej
 • Chelsea przypadkowo potwierdziła transfer Kovačicia?!

  Chelsea przypadkowo potwierdziła definitywny transfer Mateo Kovačicia na Stamford Bridge. Mimo że do wiadomości publicznej nie została podana oficjalna informacja, to wydaje się, że wszystko jest już przesądzone.

  czytaj więcej
 • Transfer Raúla de Tomása do Benfiki został domknięty

  Transfer Raúla de Tomása do Benfiki jest już niemal przesądzony. Według najnowszych doniesień dziennika A Bola, przenosiny Hiszpana na Estádio da Luz to kwestia godzin.

  czytaj więcej

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze