Buffon: Jeśli gwiżdżesz takiego karnego w 93. minucie, nie jesteś człowiekiem

Autor: Karol Brandt | 12.04.2018 16:05 | komentarzy: 20 | kategoria: News |

Real Madryt przegrał z Juventusem 1:3, jednak biorąc pod uwagę dwumecz, „Królewscy” wygrali 4:3 i zameldowali się w półfinale. Po zakończeniu zawodów w strefie mieszanej na pytania dziennikarzy odpowiadał Gianluigi Buffon.

– Na końcu zawsze widzę pozytywy. Jestem dumny z mojej drużyny, która zostawiła pot na boisku, coś nie do pomyślenia. Dla mnie największą dumą jest bycie kapitanem tego zespołu. Zrobiliśmy coś, co wydało się niemożliwe. Szkoda, że tak to się skończyło – rzekł.

– Owacja Bernabéu to zaszczyt. Fani byli wielcy i naprawdę im dziękuję. Świadomość tego, że zostałem doceniony przez kibiców rywala jest prawdziwym honorem. Jestem wściekły, ale nie smutny – powiedział wyraźnie poruszony „Gigi” Buffon.

– Byłem bardzo blisko całej sytuacji, podobnie jak arbiter i sędzia bramkowy. Jeśli gwiżdżesz takiego karnego w 93. minucie, nie jesteś człowiekiem. Jesteś mordercą, zwierzęciem. Człowiek by tego nie zrobił, nie podjął tak nierozważnych decyzji. By prowadzić takie spotkania, z drużynami, które łączy wspaniała historią, należy być profesjonalistą. Trzeba mieć odpowiednią wrażliwość, której potrzeba, by być człowiek. Chcę powiedzieć, że podejmując dwie decyzje, wyrzucenie mnie z boiska, musisz mieć kosz zamiast serca. Nie można być tak cynicznym, przy tych piłkarzach, na tym stadionie. Jeśli nie masz osobowości, zostań na trybunach i jedz chipsy ze swoją żoną. Pomimo tego nie jestem smutny. Wręcz przeciwnie, jestem zadowolony i dumny zarówno z Juventusu, jak i Romy. Wyjeżdżamy stąd z wysoką podniesioną głową – ocenił kapitan „Starej Damy”.

Przypomnijmy, że w doliczonym czasie gry Michael Oliver podyktował rzut karny dla Realu Madryt, a chwilę potem za nadmierne protesty i obrazę sędziego wyrzucił z boiska Gianluigiego Buffona.

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Juventus Turyn, Real Madryt, Hiszpania, Włochy, Gianluigi Buffon, Real Madryt - Juventus 2018-04-11

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (20)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze