Oficjalnie: Nowy trener Bayernu!

Autor: Karol Brandt | 13.04.2018 14:15 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

„Gwiazda Południa” podała, kto po sezonie zastąpi Juppa Heynckesa.

72-latek w niezwykle krótkim czasie przywrócił Bayernowi Monachium blask. Już teraz „Bawarczycy” wygrali Bundesligę, są w półfinale Niemiec oraz Ligi Mistrzów. Pomimo tego, że szefowie ekipy z Allianz Areny są niezwykle zadowoleni ze współpracy Juppem Heynckesem, to Niemiec nie zamierza zostawać w Monachium i już jakiś czas temu poinformował o tym swoich przełożonych.

W związku z tym „Gwiazda Południa” szukała na rynku potencjalnego następcy byłego trenera Athleticu. Pierwszy na ich krótkiej liście był Thomas Tuchel, który najprawdopodobniej wybrał ofertę Paris Saint-Germain. Dlatego mistrzowie Niemiec skierowali swój wzrok w kierunku Niko Kovača, który w przeszłości był piłkarzem monchijskiego klubu. 46-latek obecnie jest szkoleniowcem piątego w ligowej tabeli Eintrachtu Frankfurt.

Początkowo były reprezentant Chorwacji, który urodził się w Berlinie, dementował doniesienia mediów. Jednak ostatecznie władze „Bawarczyków” zdołały nakłonić go do współpracy, która rozpocznie się 1 lipca 2018 roku. Kontrakt został zawarty na trzy sezony. Natomiast Bayern, by sprowadzić do siebie Niko Kovača zobligował się do wpłaty kwoty 2,2 mln euro, która była zapisana w umowie Chorwata z Eintrachtem Frankfurt. 46-latkowi na ławce trenerskiej „Gwiazdy Południa” będzie towarzyszył jego młodszy brat – Robert.

– Bardzo się cieszymy z powodu tego, że możemy powitać Niko Kovača jako nowego trenera Bayernu. On w przeszłości był naszym piłkarzem i doskonale zna charakter, strukturę i DNA klubu. Jesteśmy przekonani, że Niko to właściwy wybór dla przyszłości tej drużyny – oznajmił Hasan Salihamidžić, dyrektor sportowy Bayernu Monachium.

Czytaj więcej o: Bayern Monachium, Francja , Niemcy, Trenerzy, Kontrakt, Jupp Heynckes, Paris Saint-Germain, Niko Kovać, Thomas Tuchel, Robert Kovać

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze