Rollercoaster na St. Mary's Stadium. Debiut i gol Bednarka!

Autor: Karol Brandt | 14.04.2018 15:23 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu 34. kolejki Premier League piłkarze Southampton FC i Chelsea FC zgotowali swoim kibicom horror okraszony pięcioma golami. Do 70. minuty mieliśmy ogromną niespodziankę, gdyż „Święci” prowadzili 2:0, jednak to, co wydarzyło się potem, przejdzie do historii Premiership.

Dzisiejszego popołudnia „The Blues” gościli na obiekcie „Świętych”. Mark Hughes w pojedynku z londyńczykami musiał sobie radzić bez kontuzjowanego Stevena Davisa i zawieszonego za czerwoną kartkę Jacka Stephensa. Natomiast Antonio Conte zostawił w stolicy Anglii leczących urazy, Ethana Ampadu i Davida Luiza. Faworytem był ubiegłoroczny mistrz Anglii.

Zawody sędziował Michael Dean. W spotkanie dobrze weszli „Święci”. Szczególnie wyróżniało się dwóch piłkarzy: Dušan Tadić i Ryan Bertrand. Co ciekawe, w zespole Marka Hughesa w Premier League debiutował dziś Jan Bednarek, który w trakcie pierwszych 45 minut gry spisywał się przyzwoicie.

Wynik w 21. minucie otworzył wspomniany Dušan Tadić, któremu asystował były defensor „The Blues” Ryan Bertrand. 28-latek wygrał pojedynek z Césarem Azpilicuetą i dograł piłkę do niepilnowanego Serba.

W 37. minucie strzał z dystansu oddał Shane Long, jednak Anglik źle przymierzył i futbolówka powędrowała daleko obok bramki.

Po zmianie stron zmiany personalne nie miały miejsca. W 54. minucie Shane Long walczył o piłkę z dwójką obrońców Chelsea FC. Ostatecznie 31-latek nieco skiksował, ale mimo tego sprawił ogromne zagrożenie pod bramką przyjezdnych. W tej sytuacji ogromną pracę wykonał Thibaut Courtois. Chwilę potem działo się sporo po drugiej stronie boiska. Wówczas sprzed pola karnego uderzał Willian, lecz bramkarz „Świętych” nie dał się pokonać.

Po godzinie gry gospodarze prowadzili już 2:0. Strzelcem gola... Jan Bednarek! Polski defensor w kapitalny sposób oddał strzał lewą nogą, pokonując belgijskiego golkipera „The Blues”. 22-latek odebrał dośrodkowanie z rzutu wolnego od Jamesa Ward-Prowse’a.

Chwilę potem Antonio Conte wprowadził do gry Pedro Rodrígueza i Oliviera Girouda. W 70. minucie bramkę kontaktową strzelił ex-snajper „Kanonierów”, który wykorzystał świetną centrę Marcosa Alonso i głową zaskoczył Alexa McCarthy’ego.

Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, do wyrównania doprowadził Eden Hazard. Jednak największą pracę wykonał ktoś inny, Brazylijczyk Willian. Skrzydłowy z Kraju Kawy wypatrzył w polu karnym Belga, któremu dograł piłkę wprost do nogi. Były zawodnik OSC Lille bez trudu wpisał się na listę strzelców. W 78. minucie było już 3:2. W tej sytuacji zamieszanie w polu karnym wykorzystał Olivier Giroud.

Sędzia doliczył aż pięć minut. Summa summarum więcej goli nie padło, a „The Blues” wywieźli z St. Mary's Stadium trzy punkty.

Southampton FC – Chelsea FC 2:3 (1:0) Tadić 21’, Bednarek 61’ – Giroud 61’, 78’, Hazard 75’

Czytaj więcej o: Chelsea FC, Anglia, Polska, Olivier Giroud, Eden Hazard, Willian, Southampton, Shane Long, Marcos Alonso, Premier League, Jan Bednarek, Dusan Tadic

• Transferowe podsumowanie dnia #13

Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Tym razem poznaliśmy nowe cele transferowe Chelsea, jak również oferty za piłkarzy Barcelony.

Za nami kolejny, pasjonujący dzień zakupowego szaleństwa. Tym razem szczególną dawkę doniesień transferowych otrzymali kibice Chelsea. Poznaliśmy także nazwisko bramkarza, który zwolnił miejsce w zespole Liverpoolu dla Alissona Beckera.

Za nami kolejny, pasjonujący dzień transferowego szaleństwa. Tym razem otrzymaliśmy kolejne doniesienia na temat przeprowadzki Alissona do Liverpoolu czy też Bonucciego do Paryża. Barwy klubowe zmienił również polski zawodnik.

Za nami kolejny, pasjonujący dzień transferowego szaleństwa. Tym razem sprawcami całego zamieszania byli bramkarze, szczególnie Thibaut Courtois, który jest o krok od powrotu do Madrytu.

Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Tym razem otrzymaliśmy listę graczy znajdujących się na wylocie z Barcelony, nowe doniesienia o poczynaniach transferowych Realu, a także oficjalne odejście Daleya Blinda z Manchesteru United.