Blamaż United = mistrzostwo City

Autor: Karol Brandt | 15.04.2018 18:51 | komentarzy: 4 | kategoria: Recenzja meczu |

Czerwone Diabły” przegrały dziś swój mecz, dzięki czemu tytuł mistrzowski powędrował w stronę największego rywala z Etihad Stadium.

Dzisiejszego wieczoru Manchester United podejmował na Old Trafford West Bromwich Albion. Poprzednie ligowe starcie obu ekip zakończyło się wygraną „Czerwonych Diabłów”. José Mourinho nie mógł dziś liczyć na kontuzjowanych Sergio Romero i Daleya Blinda. Natomiast goście przybyli do Manchesteru m.in. bez Garetha Barry’ego i Nacera Chadliego. Faworytem był zespół miejscowy.

Zawody sędziował Paul Tierney. W pierwszej połowie przeważali gospodarze. Piłkarze grali przy rzęsistym deszczu, co starali się wykorzystać. Jednak David de Gea i Ben Foster grali wyśmienicie. Hiszpan w 14. minucie wybronił strzał Jake’a Livermore’a. Natomiast jego vis-à-vis musiał wykazać się kilka minut później, gdy z okolic pola karnego uderzał Romelu Lukaku. Do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy.

Na drugą połowę w zespole Manchesteru United nie wyszedł już Ander Herrera, którego zmienił Jesse Lingard. W 66. minucie na bramkę gości główkował Romelu Lukaku. Jednak Ben Foster nie dał się zaskoczyć. W 73. minucie West Brom wywalczył rzut rożny, a piłkę z prawej strony boiska dośrodkował Chris Brunt. Wówczas Nemanja Matić dość niefortunnie zgrał futbolówkę do Jaya Rodrigueza, który głową pokonał Davida de Geę.

Chwilę potem José Mourinho posłał do gry Marcusa Rashforda, a boisko opuścił Ashley Young. W 77. minucie goście także dokonali zmiany. Na placu gry zameldował się Grzegorz Krychowiak, który zmienił Matta Phillipsa. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie, a mistrzostwo Anglii wywalczyli podopieczni Josepa Guardioli.

Manchester United FC – West Bromwich Albion FC 0:1 (0:0) J. Rodriguez 73’