Spokojny wieczór „Starej Damy”; trzy asysty D. Costy

Autor: Karol Brandt | 15.04.2018 19:52 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Juventus FC złość po odpadnięciu z Ligi Mistrzów przekuł w sukces, pokonując zespół ze Stadio Luigi Ferraris.

„Stara Dama” kilka dni temu pożegnała się z Ligą Mistrzów, a już dzisiaj rywalizowała z Sampdorią. W tym meczu udziału wziąć nie mogli leczący urazy, Federico Bernardeschi i Mattia De Sciglio. „Sampa” przybyła do Turynu osłabiona brakiem kontuzjowanego Nicoli Murru i zawieszonego na kartki Bartosza Bereszyńskiego. Faworytem był lider tabeli Juventus FC.

Oba zespoły na boisko wyprowadził arbiter główny Maurizio Mariani. Na pierwszą groźną okazję bramkową musieliśmy poczekać do 22. minuty. Wtedy w polu karnym główkował Fabio Quagliallera, jednak „Gigi” Buffon był na posterunku. W 44. minucie boisko z powodu kontuzji opuścił Miralem Pjanić, a zastąpił go Douglas Costa. Chwilę potem Brazylijczyk asystował przy golu Mario Mandżukicia, który urwał się obrońcom i trafił do siatki rywali.

Po przerwie trener gości dokonał zmiany personalnej, a Fabio Quagliallerę zmienił Dawid Kownacki. W 60. minucie Douglas Costa wypatrzył na środku pola karnego niepilnowanego Benedikta Höwedesa. Niemiec huknął głową i podwyższył prowadzenie dla „Starej Damy”. Kilka minut później na plac gry wprowadzony został Rodrigo Bentancur, który „posadził” na ławce rezerwowych Paulo Dybalę.

W 75. minucie w pole karne ekipy z Genui wbiegł Douglas Costa, zwiódł rywali i dograł piłkę do Samiego Khediry. Niemiec bez trudu wpisał się na listę strzelców. Tym samym piłkarz wypożyczony z Bayernu Monachium popisał się hat-trickiem asyst. Natomiast ex-zawodnika Realu Madryt w 81. minucie zmienił Stefano Sturaro. Pomimo chęci ze strony gospodarzy, piłka już więcej razy nie wpadła do siatki.

Juventus FC – UC Sampdoria 3:0 (1:0) Mandżukić 45’, Höwedes 60’, Khedira 75’

Czytaj więcej o: Juventus Turyn, Włochy, Kontuzje , Polska, Sami Khedira, Benedikt Höwedes, Mario Mandzukić, Sampdoria, Miralem Pjanić, Douglas Costa, Dawid Kownacki, Serie A TIM

• Transferowe podsumowanie dnia #13

Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Tym razem poznaliśmy nowe cele transferowe Chelsea, jak również oferty za piłkarzy Barcelony.

Za nami kolejny, pasjonujący dzień zakupowego szaleństwa. Tym razem szczególną dawkę doniesień transferowych otrzymali kibice Chelsea. Poznaliśmy także nazwisko bramkarza, który zwolnił miejsce w zespole Liverpoolu dla Alissona Beckera.

Za nami kolejny, pasjonujący dzień transferowego szaleństwa. Tym razem otrzymaliśmy kolejne doniesienia na temat przeprowadzki Alissona do Liverpoolu czy też Bonucciego do Paryża. Barwy klubowe zmienił również polski zawodnik.

Za nami kolejny, pasjonujący dzień transferowego szaleństwa. Tym razem sprawcami całego zamieszania byli bramkarze, szczególnie Thibaut Courtois, który jest o krok od powrotu do Madrytu.

Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Tym razem otrzymaliśmy listę graczy znajdujących się na wylocie z Barcelony, nowe doniesienia o poczynaniach transferowych Realu, a także oficjalne odejście Daleya Blinda z Manchesteru United.