Ważne zwycięstwo FC Porto. Herrera bohaterem „Smoków”

Autor: Karol Brandt | 15.04.2018 20:56 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Na cztery kolejki przed końcem sezonu w Liga NOS, podopieczni Sérgio Conceição wskoczyli na pierwszą pozycję w tabeli.

W niedzielny wieczór „Orły” podejmowały „Smoki”. Oba zespoły w tabeli dzielił tylko jeden punkt. Zatem stawka tego pojedynku była ogromna.

Bacząc na rangę spotkania, do jego sędziowania wyznaczony został Artur Soares Dias. Jednak w pierwszej połowie arbiter nie musiał odnotowywać żadnego trafienia, choć okazje ku osiągnięciu celu były.

W 22. minucie w kierunku lewego dolnego rogu bramki uderzał Franco Cervi, jednak Iker Casillas spisał się bez zarzutu. Chwilę potem strzałem odpowiedział Tiquinho Soares, lecz piłka przeleciała tuż obok lewego słupka.

W 49. minucie swoich szans próbował Moussa Marega, ale golkiper gospodarzy nie dał się zaskoczyć. Tuż po tej sytuacji piłka wpadła do siatki, lecz arbiter odgwizdał spalonego. W 66. minucie z okolic pola karnego uderzał Yacine Brahimi, jednak i tym razem futbolówka nie znalazła drogi do bramki.

Chwilę potem Rui Vitoria zdjął z boiska Rafę Silvę i wprowadził w jego miejsce Eduardo Salvio. Obraz gry nie ulegał zmianie. W związku z tym trenerzy obu ekip zdecydowali się na roszady. W zespole gospodarzy Franco Cervi został zmieniony przez Andreasa Samarisa. Natomiast Sérgio Conceição postanowił dał szansę gry Óliverowi Torresowi, który zastąpił Sérgio Oliveirę.

Sérgio Conceição na tym nie poprzestał i posłał do gry kolejno Jesúsa Coronę i Vincenta Aboubakara. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, po zamieszaniu w polu karnym, najprzytomniejszy okazał się Héctor Herrera, który przed „szesnastką” dopadł do piłki i huknął w prawy róg. 1:0 dla FC Porto!

SL Benfica – FC Porto 0:1 (0:0) Herrera 90’