Isco ograł byłą drużynę; Real zanotował awans

Krystian Kutt | 15.04.2018 22:36 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Real Madryt wygrał na La Rosaleda z Málagą i awansował na trzecie miejsce w tabeli. Dobry mecz zaliczył Isco notując bramkę oraz asystę.

Początek spotkania należał do Realu Madryt. Pierwszą dogodną sytuację do strzelenia bramki zawodnicy Zinédine'a Zidane'a mieli w 16. minucie, jednak strzał Mateo Kovačicia dobrze obronił bramkarz Málagi. Kilka minut później, świetnego podania Isco nie wykorzystał Lucas Vázquez i w Maladze wciąż było bez bramek.

W 29. minucie Real Madryt w końcu strzelił bramkę. Piłkę z rzutu wolnego precyzyjnie kopnął Isco, a Roberto Jiménez nie miał żadnych szans na obronę tego strzału. W 44. minucie fatalnie przed swoim polem karnym zachował się Casemiro, ale skuteczną interwencją popisał się Keylor Navas i w pierwszej połowie nie zobaczyliśmy kolejnych bramek.

Już na początku drugiej połowy, sytuację do strzelenia bramki miał Karim Benzema, jednak Francuza ubiegł obrońca Málagi i piłka poszybowała na rzut rożny. W dalszej części meczu Real zdecydowanie grał już na pół gwizdka, jednak w 63. minucie strzelił kolejną bramkę. Dobrą akcją popisali się Benzema, Isco i Casemiro, i to właśnie Brazylijczyk trafił do bramki rywala, podwyższając wynik na 2:0.

W doliczonym czasie gry honorową bramkę dla Málagi strzelił Diego Rolán i ostatecznie Real Madryt wygrał to spotkanie 2:1. Po tym meczu „Królewscy” awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Málaga CF – Real Madryt CF 1:2 (0:1) D. Rolán 90+3 – Isco 29’, Casemiro 63’

• Kontuzjogenne zawody w Bawarii. Monachium podbite!

W pierwszym meczu półfinałowym „Królewscy” zapewnili swoim kibicom mocne bicie serca, przegrywali, by ostatecznie wyjechać z Niemiec w glorii chwały.

Francuski szkoleniowiec podczas przedmeczowej konferencji został zapytany m.in. o Juppa Heynckesa i poprawę gry Bayernu pod jego wodzą.

Na konferencji prasowej przed meczem z Realem Madryt szkoleniowiec Bayernu Monachium Jupp Heynckes wypowiedział się na temat ewentualnego przejścia Roberta Lewandowskiego do zespołu „Los Blancos”.

Jak donoszą niemieckie media, na czele z dziennikiem Bild, David Alaba nie zdążył dojść do zdrowia na dzisiejszy mecz z Realem Madryt i nie wystąpi w podstawowym składzie Bayernu Monachium.

Mistrzowie Niemiec mają z „Królewskimi” rachunki do wyrównania. Do tego na ławce trenerskiej „Bawarczyków” jest Jupp Heynckes, pod wodzą którego Bayern Monachium eliminował Real Madryt w sezonie 2011/2012. Przed rokiem piłkarze niemieckiej drużyny czuli się oszukani, gdy „Los Blancos” ich kosztem awansowali do półfinału. Tym razem stawką jest wielki finał.