Derby Rzymu na remis; „czerwo” Radu

Autor: Karol Brandt | 15.04.2018 22:37 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Przed meczem oba zespoły miały na swoich kontach tyle samo „oczek”, po zakończeniu zawodów w tej kwestii nic się nie zmieniło.

W niedzielę o godzinie 20:45 rozpoczęły się derby Rzymu. Nie tak dawno SS Lazio odpadło z Ligi Europy, a AS Roma awansowała do półfinału Ligi Mistrzów. To właśnie podopieczni Eusebio Di Francesco byli faworytami tej konfrontacji, w której udziału wziąć nie mogli Patricio Gabarrón i Federico Marchetti (Lazio) oraz Rick Karsdorp i Diego Perotti (Roma).

Zawody sędziował Paolo Mazzoleni, który pod koniec pierwszej połowy miał nieco pracy i wyręczył trzy żółte kartki. Jeśli chodzi o strzały, to groźnie było tylko raz, gdy swoich szans sprzed pola karnego próbował Bruno Peres. Wówczas piłka trafiła w lewy słupek. Posiadanie piłki także było po stronie „Wilków”, jednak do przerwy gole nie padły.

Po zmianie stron pierwszy celny strzał w meczu oddał Adam Marušić, jednak nie sprawił on problemów Alissonowi. Cała sytuacja miała miejsce w 61. minucie. W kolejnych minutach działo się niewiele. Mecz nie porywał, a Eusebio Di Francesco posłał do gry Alessandro Florenziego, autora pamiętnego gola strzelonego „Blaugranie”. Czyżby to on miał odwrócić losy tej rywalizacji?

W 80. minucie faulu dopuścił się Stefan Radu, za który otrzymał żółtą kartkę. Dla Rumuna było to drugie upomnienie w tym meczu. W związku z tym osłabił on swój zespół. Cztery minuty później było groźnie w polu karnym Romy. Wówczas Adama Marušicia w ostatniej chwili uprzedził Stephan El Shaarawy.

W doliczonym czasie gry Edin Dżeko miał trzy okazje do zdobycia bramki. Po jednej z nich piłka trafiła w poprzeczkę. Bośniak mógł zostać bohaterem „Giallorossich”. Ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami.

SS Lazio – AS Roma 0:0