Riise: Roma musi być cierpliwa i zachować czyste konto

Autor: Dariusz Maruszczak | 24.04.2018 15:05 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Były zawodnik Liverpoolu i AS Romy John Arne Riise ocenił, co musi zrobić włoski klub, aby awansować do finału Ligi Mistrzów, ale stwierdził, że nie będzie kibicować żadnej ze stron.

– Nie mogę wybrać, komu będę kibicować w meczu Liverpoolu z Romą, to niemożliwe. Zobaczenie jednej z dwóch moich byłych drużyn w finale Ligi Mistrzów będzie dla mnie wielką satysfakcją. Oba zespoły mają niesamowitych kibiców. Zarówno na Anfield, jak i na Olimpico panuje niesamowita atmosfera – powiedział Riise.

– Rewanż w Rzymie może faworyzować „Giallorossich”, ale dziś będą potrzebowali dużo cierpliwości i utrzymania czystego konta. Liverpool zawsze jest w stanie skrzywdzić swojego rywala, ale z dobrym rezultatem na Anfield podopieczni Eusebio Di Francesco mogą awansować. Olimpico będzie dwunastym zawodnikiem Romy w rewanżu – stwierdził były obrońca.

Riise wykorzystał również sposobność, aby wyrazić pochwały pod adresem swojego byłego kolegi z zespołu Francesco Tottiego. – Totti to Roma. Mówimy o nadzwyczajnym piłkarzu, wspaniałej osobie i przyjacielu. Jednym z powodów, dla których podpisałem kontrakt z Romą w 2008 roku, było granie z takim bogiem jak on. Totti jest rzymskim bogiem, nazywam go „Pan Roma”.

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Liverpool FC, Anglia, Włochy, AS Roma, Liverpool - Roma 2018-04-24, Roma - Liverpool 2018-05-02, John Arne Riise

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

 • Powrót Ligi Mistrzów w sierpniu?

  Rozgrywki Ligi Mistrzów są od marca zawieszone, podobnie jak rozgrywki większości lig europejskich – gra tylko Białoruś – oraz Ligi Europy. To trudny czas by być kibicem. Cierpliwość jednak popłaca, jak mawia starodawne przysłowie, i podobnie może być w tej sytuacji. Latem bowiem kibice mogą mieć możliwość oglądania skumulowanych rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Czy rzeczywiście jest na to szansa? Jakie są najnowsze spekulacje dotyczące dokończenia w tym roku rozgrywek Ligi Mistrzów?

  czytaj więcej
 • Co robić w świecie bez Ligi Mistrzów?

  Świat piłki nożnej w Europie stanął w miejscu miesiąc temu i na razie ani myśli ruszyć – pandemia koronawirusa spowodowała zawieszenie rozgrywek w niemal wszystkich ligach krajowych na Starym Kontynencie, ponadto meczów Ligi Mistrzów, Ligi Europy oraz przesunięcie Euro 2020 na rok 2021. Nie wiadomo na razie, kiedy ruszy Liga Mistrzów. UEFA bardzo nie chce anulować tegorocznego finiszu sezonu i myśli, jakby rozwiązać tę patową sytuację. Tymczasem, co robić w świecie bez Ligi Mistrzów?

  czytaj więcej
 • Czy Liga Mistrzów również zostanie przełożona na 2020 rok?

  Koronawirus sieje spustoszenie w świecie finansów, w branży turystycznej czy gastronomicznej, a także w sporcie. Z obawy przed rozprzestrzenianiem się wirusa odwoływane są wyścigi kolarskie, rajdy samochodowe, mecze koszykówki, siatkówki, a także piłki nożnej. Wiele lig krajowych w Europie zawiesza rozgrywki. Co z Ligą Mistrzów oraz Ligą Europejską, czyli ponad ligowymi rozgrywkami europejskimi organizowanymi przez UEFA?

  czytaj więcej
 • Pierwszy transfer Liverpoolu tego lata

  Sepp van den Berg to pierwsze wzmocnienie Liverpoolu w letnim oknie transferowym. 17-letni obrońca dołączył do zespołu Jürgena Kloppa za około 1,5 miliona euro.

  czytaj więcej
 • Monachium włącza się do walki o finał Ligi Mistrzów

  Jesienią bieżącego roku, UEFA wybierze gospodarzy finału Ligi Mistrzów na lata 2021-2023. Ostateczny pojedynek europejskich pucharów może odbyć się na Allianz Arena w Monachium.

  czytaj więcej

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze