Klopp: Jesteśmy tutaj, aby walczyć o nasze marzenia

Autor: Dariusz Maruszczak | 02.05.2018 16:29 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Trener Liverpoolu Jürgen Klopp wypowiedział się na temat dzisiejszego spotkania z Romą. Niemiecki trener jest zadowolony z przewagi z pierwszego meczu, ale jest przekonany, że jego drużyna nie zlekceważy rywala.

– Jesteśmy tutaj, aby walczyć o nasze marzenia. Chcemy zagrać w finale. Byliśmy bardzo pozytywnie nastawieni na Anfield, mieliśmy wynik 5:0, a potem straciliśmy dwa gole. Niektórzy mieli wrażenie, że przegraliśmy ten mecz, ale to nie prawda. Wciąż mamy przewagę 5:2. Ludzie myślą, że Roma potrzebuje tylko wyniku 3:0, ale trudno osiągnąć taki rezultat – powiedział Klopp.

– Chcemy grać takie mecze o wielką stawkę i jesteśmy tu po to, aby awansować. To świetna szansa. Spotkanie odbędzie się na wspaniałym stadionie, we wspaniałym mieście, przeciwko bardzo mocnemu rywalowi – przyznał trener Liverpoolu.

Klopp stwierdził, że nie musi specjalnie motywować swoich podopiecznych, aby nie zlekceważyli Romy, co było problemem Barcelony na Stadio Olimpico. – Nie jestem tu po to, aby mówić o Barcelonie. W tym meczu Roma była bardziej niż gotowa. Nie muszę ostrzegać moich piłkarzy przed rywalami. Jesteśmy w znacznie lepszej sytuacji niż przypuszczałem w pierwszym spotkaniu, to prawda, ale nie jest ona idealna. Niezależnie od tego, co powiem, wciąż musimy rozegrać to starcie, i to mi się podoba.

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Liverpool FC, Anglia, Włochy, Trenerzy, AS Roma, Jurgen Klopp, Roma - Liverpool 2018-05-02

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

 • Powrót Ligi Mistrzów w sierpniu?

  Rozgrywki Ligi Mistrzów są od marca zawieszone, podobnie jak rozgrywki większości lig europejskich – gra tylko Białoruś – oraz Ligi Europy. To trudny czas by być kibicem. Cierpliwość jednak popłaca, jak mawia starodawne przysłowie, i podobnie może być w tej sytuacji. Latem bowiem kibice mogą mieć możliwość oglądania skumulowanych rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Czy rzeczywiście jest na to szansa? Jakie są najnowsze spekulacje dotyczące dokończenia w tym roku rozgrywek Ligi Mistrzów?

  czytaj więcej
 • Co robić w świecie bez Ligi Mistrzów?

  Świat piłki nożnej w Europie stanął w miejscu miesiąc temu i na razie ani myśli ruszyć – pandemia koronawirusa spowodowała zawieszenie rozgrywek w niemal wszystkich ligach krajowych na Starym Kontynencie, ponadto meczów Ligi Mistrzów, Ligi Europy oraz przesunięcie Euro 2020 na rok 2021. Nie wiadomo na razie, kiedy ruszy Liga Mistrzów. UEFA bardzo nie chce anulować tegorocznego finiszu sezonu i myśli, jakby rozwiązać tę patową sytuację. Tymczasem, co robić w świecie bez Ligi Mistrzów?

  czytaj więcej
 • Czy Liga Mistrzów również zostanie przełożona na 2020 rok?

  Koronawirus sieje spustoszenie w świecie finansów, w branży turystycznej czy gastronomicznej, a także w sporcie. Z obawy przed rozprzestrzenianiem się wirusa odwoływane są wyścigi kolarskie, rajdy samochodowe, mecze koszykówki, siatkówki, a także piłki nożnej. Wiele lig krajowych w Europie zawiesza rozgrywki. Co z Ligą Mistrzów oraz Ligą Europejską, czyli ponad ligowymi rozgrywkami europejskimi organizowanymi przez UEFA?

  czytaj więcej
 • Pierwszy transfer Liverpoolu tego lata

  Sepp van den Berg to pierwsze wzmocnienie Liverpoolu w letnim oknie transferowym. 17-letni obrońca dołączył do zespołu Jürgena Kloppa za około 1,5 miliona euro.

  czytaj więcej
 • Monachium włącza się do walki o finał Ligi Mistrzów

  Jesienią bieżącego roku, UEFA wybierze gospodarzy finału Ligi Mistrzów na lata 2021-2023. Ostateczny pojedynek europejskich pucharów może odbyć się na Allianz Arena w Monachium.

  czytaj więcej

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze