Monchi: Sędzia byłby szczęśliwy, gdyby miał do dyspozycji VAR

Autor: Dariusz Maruszczak | 03.05.2018 14:01 | komentarzy: 2 | kategoria: News |

Dyrektor sportowy AS Romy Monchi po spotkaniu z Liverpoolem zaapelował o to, by UEFA zaczęła korzystać z systemu VAR.

Roma wygrała 4:2, ale ponieważ w pierwszym spotkaniu przegrała 2:5, pożegnała się z Ligą Mistrzów. Być może gdyby nie błąd arbitra Damira Skominy, który nie zauważył oczywistej ręki Trenta Alexandra-Arnolda w polu karnym, gospodarze doprowadziliby co najmniej do dogrywki.

– Przede wszystkim gratulacje dla Liverpoolu. Nasi fani powinni być dumni z zespołu, tak jak my jesteśmy z nich dumni, ponieważ to był wspaniały wieczór – powiedział Monchi.

– Wracając do sędziów, myślę, że to dobry moment na poważną refleksję i zrozumienie, że pewne rzeczy nie są dobre. Jestem przekonany, że sędzia byłby szczęśliwszy, gdyby miał do dyspozycji system VAR, ponieważ kiedy zobaczy powtórki, z pewnością nie będzie zadowolony, że nie podyktował dwóch rzutów karnych. Jeśli to możliwe, musi istnieć dla nich pomoc, która pozwoli im popełniać mniej błędów. Nie chodzi tylko o nas, w innych spotkaniach też pojawiły się niedopatrzenia – stwierdził dyrektor sportowy Romy.

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Liverpool FC, Anglia, Włochy, AS Roma, Sędziowie, Monchi, Roma - Liverpool 2018-05-02, Działacze

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

 • Powrót Ligi Mistrzów w sierpniu?

  Rozgrywki Ligi Mistrzów są od marca zawieszone, podobnie jak rozgrywki większości lig europejskich – gra tylko Białoruś – oraz Ligi Europy. To trudny czas by być kibicem. Cierpliwość jednak popłaca, jak mawia starodawne przysłowie, i podobnie może być w tej sytuacji. Latem bowiem kibice mogą mieć możliwość oglądania skumulowanych rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Czy rzeczywiście jest na to szansa? Jakie są najnowsze spekulacje dotyczące dokończenia w tym roku rozgrywek Ligi Mistrzów?

  czytaj więcej
 • Co robić w świecie bez Ligi Mistrzów?

  Świat piłki nożnej w Europie stanął w miejscu miesiąc temu i na razie ani myśli ruszyć – pandemia koronawirusa spowodowała zawieszenie rozgrywek w niemal wszystkich ligach krajowych na Starym Kontynencie, ponadto meczów Ligi Mistrzów, Ligi Europy oraz przesunięcie Euro 2020 na rok 2021. Nie wiadomo na razie, kiedy ruszy Liga Mistrzów. UEFA bardzo nie chce anulować tegorocznego finiszu sezonu i myśli, jakby rozwiązać tę patową sytuację. Tymczasem, co robić w świecie bez Ligi Mistrzów?

  czytaj więcej
 • Czy Liga Mistrzów również zostanie przełożona na 2020 rok?

  Koronawirus sieje spustoszenie w świecie finansów, w branży turystycznej czy gastronomicznej, a także w sporcie. Z obawy przed rozprzestrzenianiem się wirusa odwoływane są wyścigi kolarskie, rajdy samochodowe, mecze koszykówki, siatkówki, a także piłki nożnej. Wiele lig krajowych w Europie zawiesza rozgrywki. Co z Ligą Mistrzów oraz Ligą Europejską, czyli ponad ligowymi rozgrywkami europejskimi organizowanymi przez UEFA?

  czytaj więcej
 • Pierwszy transfer Liverpoolu tego lata

  Sepp van den Berg to pierwsze wzmocnienie Liverpoolu w letnim oknie transferowym. 17-letni obrońca dołączył do zespołu Jürgena Kloppa za około 1,5 miliona euro.

  czytaj więcej
 • Monachium włącza się do walki o finał Ligi Mistrzów

  Jesienią bieżącego roku, UEFA wybierze gospodarzy finału Ligi Mistrzów na lata 2021-2023. Ostateczny pojedynek europejskich pucharów może odbyć się na Allianz Arena w Monachium.

  czytaj więcej

Komentarze (2)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze