Florenzi: Nie wiem, czy doszłoby do finału Real - Liverpool, gdyby był system VAR

Autor: Dariusz Maruszczak | 03.05.2018 14:28 | komentarzy: 3 | kategoria: News |

Obrońca AS Romy Alessandro Florenzi wtórował Monchiemu i innym przedstawicielom włoskiego klubu w temacie wykorzystania technologii w celu wyeliminowania błędów sędziowskich.

– Po tym spotkaniu pozostaje gorycz. Straciliśmy siedem goli w dwumeczu, ale gdyby nie pierwsza bramka Salaha ze spalonego, następnie brak odgwizdania rzutu karnego na Dżeko, a potem ta oczywista ręka... Denerwujące jest odpadanie w taki sposób – powiedział Florenzi  

– Gdyby w Lidze Mistrzów był system VAR, to nie wiem, czy w finale zagraliby Real z Liverpoolem. VAR wyjaśnia wiele wątpliwości. Sędzia może czegoś nie zauważyć w ułamku sekundy, ale w 10 sekund może obejrzeć nagranie i upewnić się – podkreślił Włoch.

– Roma mogła osiągnąć coś niezwykłego, o czym marzył cały Rzym. Myślę, że całe Włochy są z nas dumne. To może być dla nas punkt zwrotny, a nie jedynie linia mety. Chcemy przeżywać tego typu noce. Jesteśmy bardzo dumni z tych barw i myślę, że nasi kibice również są dumni z tego, co zrobiliśmy – stwierdził Florenzi.

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Liverpool FC, Anglia, Włochy, AS Roma, Sędziowie, Alessandro Florenzi, Roma - Liverpool 2018-05-02

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

 • Powrót Ligi Mistrzów w sierpniu?

  Rozgrywki Ligi Mistrzów są od marca zawieszone, podobnie jak rozgrywki większości lig europejskich – gra tylko Białoruś – oraz Ligi Europy. To trudny czas by być kibicem. Cierpliwość jednak popłaca, jak mawia starodawne przysłowie, i podobnie może być w tej sytuacji. Latem bowiem kibice mogą mieć możliwość oglądania skumulowanych rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Czy rzeczywiście jest na to szansa? Jakie są najnowsze spekulacje dotyczące dokończenia w tym roku rozgrywek Ligi Mistrzów?

  czytaj więcej
 • Co robić w świecie bez Ligi Mistrzów?

  Świat piłki nożnej w Europie stanął w miejscu miesiąc temu i na razie ani myśli ruszyć – pandemia koronawirusa spowodowała zawieszenie rozgrywek w niemal wszystkich ligach krajowych na Starym Kontynencie, ponadto meczów Ligi Mistrzów, Ligi Europy oraz przesunięcie Euro 2020 na rok 2021. Nie wiadomo na razie, kiedy ruszy Liga Mistrzów. UEFA bardzo nie chce anulować tegorocznego finiszu sezonu i myśli, jakby rozwiązać tę patową sytuację. Tymczasem, co robić w świecie bez Ligi Mistrzów?

  czytaj więcej
 • Czy Liga Mistrzów również zostanie przełożona na 2020 rok?

  Koronawirus sieje spustoszenie w świecie finansów, w branży turystycznej czy gastronomicznej, a także w sporcie. Z obawy przed rozprzestrzenianiem się wirusa odwoływane są wyścigi kolarskie, rajdy samochodowe, mecze koszykówki, siatkówki, a także piłki nożnej. Wiele lig krajowych w Europie zawiesza rozgrywki. Co z Ligą Mistrzów oraz Ligą Europejską, czyli ponad ligowymi rozgrywkami europejskimi organizowanymi przez UEFA?

  czytaj więcej
 • Pierwszy transfer Liverpoolu tego lata

  Sepp van den Berg to pierwsze wzmocnienie Liverpoolu w letnim oknie transferowym. 17-letni obrońca dołączył do zespołu Jürgena Kloppa za około 1,5 miliona euro.

  czytaj więcej
 • Monachium włącza się do walki o finał Ligi Mistrzów

  Jesienią bieżącego roku, UEFA wybierze gospodarzy finału Ligi Mistrzów na lata 2021-2023. Ostateczny pojedynek europejskich pucharów może odbyć się na Allianz Arena w Monachium.

  czytaj więcej

Komentarze (3)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze