Allegri i Enrique kandydatami do objęcia posady trenera Arsenalu

Filip Sitek | 07.05.2018 14:10 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Massimiliano Allegri i Luis Enrique są trenerami, których zarząd Arsenalu chciałby najbardziej widzieć na ławce trenerskiej „Kanonierów” od przyszłego sezonu. Jednak obaj szkoleniowcy mają obawy przed podjęciem zatrudnienia w klubie z północnego Londynu, z powodu kształtu struktury, która obowiązuje w Arsenalu.

Odkąd Arsène Wenger ogłosił, że odchodzi z klubu, w którym pracował 22 lata, ruszyły spekulacje, kto podejmie się kontynuowania jego dzieła. Wśród kandydatów wymienia się byłych piłkarzy „Kanonierów”, asystentów szkoleniowców trenujących wielkie kluby piłkarskie, a nawet trenerów, którzy święcili sukcesy w Lidze Mistrzów.

Kontrakt Massimiliano Allegriego z Juventusem obowiązuje jeszcze przez 2 lata, jednak istnieje opcja, że Włoch rozwiąże umowę z włoskim klubem. Allegri trenuje „Starą Damę” już 4 lata i zdołał osiągnąć z nią już wszystko, oprócz Ligi Mistrzów, w której ekipa z Turynu przegrywała 2 razy w finale. Z pewnością, mimo bezkresnego panowania w Serie A, pewne schematy wyczerpały się już w Juventusie, który z roku na rok jest doganiany przez resztę włoskich klubów i nowa krew na ławce trenerskiej mogłaby dobrze zrobić „Zebrom”, a sam Allegri z pewnością chciałby poszukać nowych wyzwań.

Z kolei Luis Enrique, odkąd odszedł z FC Barcelony, z którą zdołał osiągnąć potrójną koronę w sezonie 2014/2015, jest bezrobotny i nic nie stałoby na przeszkodzie, aby hiszpański szkoleniowiec objął zespół z północnego Londynu.

W kuluarach wymienia się też wiele innych postaci, które mogły zastąpić Arsène'a Wengera, a wśród nich Carlo Ancelotti, Mikel Arteta, Patrick Vieira czy też Leonardo Jardim.

Z pewnością spekulacje nie ustaną, aż do dnia, w którym zarząd Arsenalu ogłosi oficjalnie nowego szkoleniowca „Kanonierów”. Niezależnie od rozstrzygnięcia, każda kandydatura będzie niosła za sobą głosy poparcia i sprzeciwu.

Arsenal FC zajmuje obecnie szóstej miejsce w Premier League i pewnym jest, że „Kanonierzy” wystąpią za rok w rozgrywkach Ligi Europy.

Czytaj więcej o: Arsenal FC, FC Barcelona, Juventus Turyn, Arsene Wenger, Carlo Ancelotti, Trenerzy, Massimiliano Allegri, Luis Enrique, Mikel Arteta, Patrick Vieira, Leonardo Jardim, Premier League

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze