Znamy sędziego finału Ligi Mistrzów

Filip Sitek | 07.05.2018 12:30 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

UEFA wyznaczyła arbitra do poprowadzenia tegorocznego finału Ligi Mistrzów, który odbędzie się 26 maja na Stadionie Olimpijskim w Kijowie.

Milorad Mażić pochodzi z Serbii, ma 45 lat i prowadził m.in. spotkania na Mistrzostwa Świata w Brazylii czy też Mistrzostwach Europy we Francji. Miał też okazję sędziować ostatni finał Pucharu Konfederacji. Dodatkowo, Serb wszedł w skład arbitrów, którzy pojadą na tegoroczną imprezę do Rosji. Oprócz meczów reprezentacyjnych, Mażić prowadził też spotkania klubowe w Lidze Mistrzów i Lidze Europy, a także finał Superpucharu Europy w 2016 roku.

Oprócz Mażicia, w skład ekipy sędziowskiej, która poprowadzi tegoroczny finał Champions League, weszli: Milovan Ristić, Dalibor Djurdjević, Clément Turpin, Nenad Djokić, Danilo Grujić i Nemanja Petrović.

W tegorocznym finale Ligi Mistrzów wystąpi Real Madryt, który w półfinale pokonał Bayern Monachium, a także Liverpool FC, który to z kolei poradził sobie z AS Romą.

Natomiast mecz finałowy Ligi Europy poprowadzi Björn Kuipers, któremu pomagać będą Sander van Roekel, Erwin Zeinstra, Danny Makkelie, Pol van Boekel i Szymon Marciniak (sędzia techniczny). Przypomnijmy, że o to trofeum zagrają Atlético Madryt i Olympique Marsylia.

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Atletico Madryt, Liverpool FC, Olympique Marsylia, Real Madryt, Anglia, Hiszpania, Francja , Polska, Liga Europy, Sędziowie, Szymon Marciniak, Milorad Mazić , Real Madryt - Roma 2018-05-26

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze