„Terriery” zatrzymują Chelsea; „Koguty” pewne miejsca w TOP 4!

Filip Sitek | 09.05.2018 22:52 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Po tym, co „The Blues” zaprezentowali na tle piłkarzy Huddersfield, tylko cud może dać Chelsea FC miejsce premiowane udziałem w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

W środowy wieczór, w ramach meczu uzupełniającego zaległą 31. kolejkę, spotkały się ze sobą drużyny Chelsea i Huddersfield Town. „The Blues” wygrywając to spotkanie, mieli szansę, w przypadku zgubienia punktów przez Tottenham w spotkaniu z Newcastle, przeskoczyć „Koguty” w ligowej tabeli.

Pierwsza sytuacja przydarzyła się gospodarzom już w 13. minucie, jednak Rüdiger stojący metr przed bramką, wystrzelił piłkę w trybuny zamiast wpisać się po raz trzeci na listę strzelców w tym sezonie Premier League. Kolejną sytuację gracze „The Blues” mieli w 30. minucie, ale strzał Moraty był zbyt łatwy, aby mógł zaskoczyć bramkarza gości. Do końca I połowy gracze Chelsea raz po raz atakowali bramkę rywali, jednak nie byli w stanie wbić gola „Terrierom”.

Na samym początku II połowy wydarzyła się sytuacja, której nikt się nie spodziewał. Depoitre przedarł się w pole karne Chelsea, minął bramkarza „The Blues”, który nie był w stanie zmienić lotu piłki, i na koniec oddał strzał na pustą bramkę. W 62. minucie gola doczekali się w końcu gracze Antonio Conte, za sprawą Alonso, który wykorzystując szczęśliwy zbieg okoliczności, dał radę skierować piłkę do bramki rywali.

W 83. minucie wyborną sytuację miał Christensen, jednak kapitalną paradą popisał się Lössl, który ostatecznie zwyciężył w pojedynku duńskich piłkarzy. Chwilę później, groźny strzał oddał Morata. Ostatecznie mecz zakończył remisem.

Wynik ten oznacza, że Chelsea ma przed ostatnią, niedzielną kolejką, już tylko matematyczne szanse na awans do Ligi Mistrzów i ewentualny sukces będzie zależał od rezultatu meczu Liverpoolu, który zmierzy się z Brighton & Hove Albion FC. Z kolei Huddersfield, tym wynikiem zapewnił sobie utrzymanie w angielskiej ekstraklasie.

W innym zaległym spotkaniu 31. kolejki Premier League, Tottenham pokonał zespół „Srok” 1:0, czym zapewnił sobie miejsce w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. 28 bramkę w tym sezonie zdobył dla „Kogutów” Harry Kane. Z kolei Manchester City odniósł zwycięstwo z Brighton & Hove Albion FC 3:1 i ma ogromną okazję na zdobycie 100 punktów na koniec sezonu Premier League.

Chelsea FC – Huddersfield Town FC 1:1 (0:0) Alonso 62' – Depoitre 50'

Czytaj więcej o: Chelsea FC, Liverpool FC, Anglia, Tottenham Hotspur, Manchester City, Antonio Conte, Newcastle United, Premier League, Brighton %26 Hove Albion FC, Huddersfield Town FC