Coppa Italia: Kiksy Donnarummy pomogły zdobyć puchar „Starej Damie”

Mateusz Deluga | 09.05.2018 22:36 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Rywalizacja Juventusu z Milanem od lat elektryzowała całą Italię, nie inaczej było w finale krajowego pucharu. Podopieczni Massimo Allegriego oraz Gennaro Gattuso zaprezentowali publiczności zasiadającej na Stadio Olimpico prawdziwy pokaz futbolu.

W 8. minucie spotkania Gianluigi Buffon popisał się niesamowitym refleksem. Doświadczony golkiper Juventusu zatrzymał strzał Patrica Cutrone. Interwencja Buffona spotkała się z owacjami kibiców „Starej Damy”. W zespole „Bianconerich” aktywny był również Paulo Dybala, który uprzykrzał życie Leonardo Bonucciemu oraz Romagnoliemu. Jednak Argentyńczyk nie zdołał przechytrzyć Donnarummy.

Po stronie Milanu z dobrej strony pokazali się Suso oraz Giacomo Bonaventura. Bonaventura w 31. minucie oddał potężny strzał z dystansu, który minął prawy słupek bramki „Gigiego” Buffona. Suso natomiast próbował efektownych rajdów między piłkarzami Juventusu, jednak jego solowe akcje nie zdołały wyprowadzić Milanu na prowadzenie.

Oba zespoły grały zachowawczo. Zarówno Juventus, jak i Milan, z niezwykłą dbałością rozgrywali piłkę, która jednak nie zdołała wpaść do siatki żadnego z zespołów.

W 56. minucie Juventus wykonał rzut rożny. Futbolówka poleciała wysoko i trafiła wprost do Benatii, który głową umieścił piłkę w siatce Donnarummy. W 60. minucie Douglas Costa przyjął futbolówkę przed polem karnym Milanu. Skrzydłowy nie zastanawiał się długo i oddał strzał, który przełamał rękawicę Donnarummy. To był gol, który kompletnie załamał zawodników Gattuso.

Strzelaniny na Stadio Olimpico nie było końca. W 64. minucie Gianluigi Donnarumma popełnił kolejny błąd, który wykorzystał Medhi Benatia. Marokańczyk nie tracił czasu i umieścił piłkę w siatce. Coś niesamowitego. Młody bramkarz Milanu miał już piłkę w rękach, ale ta wypadła mu z rąk. To  ewidentnie nie był mecz Włocha.

W 75. minuty do bramki trafił Nikola Kalinić, problem polegał na tym, że trafił do swojej. Chorwat usiłował wybić piłkę z własnego pola karnego, ale niestety skończyło się to golem samobójczym.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0 dla „Starej Damy”. Dzięki wygranej nad Milanem, Juventus stał się posiadaczem 13. Pucharu Włoch. Przed „Le Zebre” została jeszcze ostatnia batalia o krajowe mistrzostwo. Natomiast Milan ponownie rozczarował. Miał walczyć o trofea i europejskie puchary. Niestety Gennaro Gattuso czeka jeszcze wiele pracy, aby AC Milan ponownie przypominał drużynę, w której jako zawodnik odnosił sukcesy.

Juventus FC – AC Milan 4:0 (0:0) Benatia 56’, 64’, Costa 60’, Kalinić 75’ (sam.)