„Wieśniaki” w Lidze Mistrzów; sensacja w Monachium!

Filip Sitek | 12.05.2018 17:25 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Hoffenheim w ostatniej kolejce wywalczyło 3 miejsce na koniec rozgrywek Bundesligi i przeskoczyło swojego dzisiejszego rywala – Borussię Dortmund, z którym nie bez problemów zdołało wygrać.

W ostatniej 34. kolejce Bundesligi, otrzymaliśmy spory deser na zakończenie sezonu. Czwarte w tabeli Hoffenheim podejmowało trzecią Borussię Dortmund. Mecz miał być prawdziwą batalią drużyn ubiegających się o miejsca w przyszłym sezonie Ligi Mistrzów.

Oba zespoły nie zamierzały kalkulować i ruszyły do ataku już od pierwszych minut. Dodatkowo, atmosferę podgrzał już na starcie gol Bayernu Leverkusen, bezpośredniego rywala w tabeli obu drużyn, który dawał „Aptekarzom” awans na 4 miejsce w wirtualnej tabeli Bundesligi.

Pierwszy groźny strzał w spotkaniu oddał w 15. minucie Gurreiro, jednak nie spowodował on zmiany wyniku. Po 5 minutach, swoją obecność zaznaczyły też „Wieśniaki”, za sprawą Kramaricia, ale i jego uderzenie nie sprawiło, że piłka znalazła się w bramce. W 26. minucie Chorwat nie pomylił się już i dał prowadzenie drużynie Hoffenheim, co spowodowało powrót gospodarzy na 4 miejsce w wirtualnej tabeli.

W 34. minucie sytuacji sam na sam nie potrafił wykorzystać Schürrle. Do końca I połowy wynik nie uległ zmianie.

W II połowę lepiej weszli gospodarze, którzy już w 53. minucie stworzyli groźną akcję pod bramką Borussi. Goście skutecznie odpowiedzieli w 58. minucie, kiedy to gola dla zespołu z Dortmundu zdobył Marco Reus.

Hoffenheim nie zamierzało czekać na rozwój wypadków i już w 63. minucie ponownie wyszło na prowadzenie i wróciło na miejsce gwarantujące udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. W 73. minucie „Wieśniaki” po raz kolejny zaskoczyły gości i zdobyły kolejną bramkę po ogromnym zamieszaniu w polu karnym rywala. W tym momencie nastąpił ogromny zwrot akcji, gdyż Hoffenheim przeskoczyło w tabeli Borussię Dortmund.

Wynik meczu nie uległ już zmianie i tym samym „Wieśniaki” zdobyły najniższy stopień podium tegorocznego sezonu Bundesligi, a to oznacza, że za rok pierwszy raz w swojej historii zagrają w Lidze Mistrzów.

Problemów z wygraniem swojego meczu nie miał nowy wicemistrz – FC Schalke 04, który pokonał Eintracht Frankfurt 1:0 Z kolei, ogromną sensację sprawiło VfB Stuttgart wygrywając na wyjeździe z Bayernem Monachium 4:1. Mimo wszystko, wynik nie wpłynął na pozycję w tabeli „Bawarczyków”, którzy już wcześniej zapewnili sobie mistrzostwo Niemiec. Warto też dodać, że asystę w tym spotkaniu zaliczył Robert Lewandowski.

TSG 1899 Hoffenheim – Borussia Dortmund 3:1 (1:0) Kramarić 26', Szalai 63', Kaderabek 73' – Reus 58'

Czytaj więcej o: Bayern Monachium, Niemcy, Polska, Schalke 04, Borussia Dortmund, Robert Lewandowski, TSG Hoffenheim, Eintracht Frankfurt, VfB Stuttgart, Adam Szalai, Bundesliga

• Oficjalnie: Nowy bramkarz BVB!

Czwarty zespól Bundesligi poinformował, że 1 lipca do Dortmundu trafi nowy zawodnik.

• „Orły” sensacyjnie sięgają po DFB-Pokal!

Eintracht Frankfurt niespodziewanie pokonał „Bawarczyków” i sięgnął po swój piąty w historii Puchar Niemiec.

• Wagner nie zagra już w „Die Mannschaft”

Napastnik Bayernu Monachium zakończył reprezentacyjną karierę po tym, jak nie znalazł się w szerokiej kadrze Niemców na Mistrzostwa Świata w Rosji.

• Oficjalnie: Dwa transfery „Wieśniaków”

Ekipa z Hoffenheim w niedawno zakończonym sezonie Bundesligi zapewniła sobie udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów, a w ciągu kilku dni zakontraktowała dwóch nowych zawodników.

Za nami przedostatni piłkarski weekend w wykonaniu najlepszych lig europejskich. W czasie jego trwania jak zawsze mogliśmy podziwiać wiele wspaniałych widowisk. W Anglii i Niemczech rozgrywki na najwyższym szczeblu piłkarskim dobiegły już końca. Kluby z Hiszpanii, Francji i Włoch, mają do rozegrania jeszcze jedną kolejkę. Pozwólcie, że w pierwszej części podsumuję te 3 ostatnie dni zażartej walki w 5 najmocniejszych ligach europejskich.