Hit Serie A na remis; Juventus oficjalnie mistrzem Włoch

Filip Sitek | 13.05.2018 22:38 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Zapowiadające się hitowo starcie Romy z Juventusem zakończyło się podziałem punktów, lecz nie przeszkodziło to „Starej Damie” w zdobyciu siódmego tytułu Serie A z rzędu.

W 37. kolejce włoskiej ekstraklasy mieliśmy do czynienia z prawdziwym hitem. Na Stadio Olimpico zmierzyły się ze sobą drużyny Romy i Juventusu. Mimo iż starcie nie miało jakieś wygórowanej stawki, gdyż oba zespoły osiągnęły już swoje cele w tym sezonie, to i tak prestiż tego meczu spowodował, że nikt nie zamierzał odpuszczać i zarówno „Giallorossi” jak i „Stara Dama” wystawiły swoje najmocniejsze jedenastki. Dodatkowo w bramce Juventusu wystąpił Wojciech Szczęsny, dla którego ten mecz był z pewnością solidną rozgrzewką przed mundialem.

Pierwszy kwadrans gry zdecydowanie należał do rzymian, którzy różnymi sposobami próbowali pokonać polskiego golkipera, ale summa summarum nie zdołali udokumentować swojej przewagi w postaci bramki. W późniejszym fragmencie, mecz wyrównał się, ale na tablicy nadal widniał bezbramkowy remis i tak już pozostało aż do końca I połowy.

II połowa rozpoczęła się od bramki dla „Starej Damy”, którą zdobył Dybala, ale sędzia bez wahania zasygnalizował pozycję spaloną i gola nie uznał. Nudę, która owiała Stadio Olimpico przerwał dopiero w 65. minucie groźny strzał Kolarova. Spotkanie nabrało zupełnie inny obrót w 69. minucie, kiedy to za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Nainggolan.

Do końca spotkania nie oglądaliśmy już żadnej ciekawej akcji i mecz ostatecznie zakończył się bezbramkowym remisem.

W drugim dzisiejszym hicie Serie A, SSC Napoli pokonało Sampdorię 2:0. Warto dodać, że na boisku zameldowało się aż 5 Polaków (Bereszyński, Linetty, Kownacki – Zieliński), a w drugiej połowie spotkania, swoją szansę otrzymał Arkadiusz Milik, której to nie zmarnował i zdobył gola dającego wygraną „Błękitnym”.

AS Roma – Juventus FC 0:0

Czytaj więcej o: Juventus Turyn, AS Roma, Massimiliano Allegri, Wojciech Szczęsny, Sampdoria, Arkadiusz Milik, Bartosz Bereszyński, Karol Linetty, Dawid Kowancki, Maurizio Sarri, piotr zieliński, Eusebio Di Francesco, Serie A TIM, Napoli

• Oficjalnie: Buffon kończy karierę w Juventusie

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Gianluigi Buffon ogłosił, że sobotni mecz z Veroną będzie dla niego ostatnim występem w barwach Juventusu.

• Włoskie media: Nowy klub Asamoaha!

Wszystko wskazuje na to, że Ghańczyk pozostanie na Półwyspie Apenińskim.

Za nami przedostatni piłkarski weekend w wykonaniu najlepszych lig europejskich. W czasie jego trwania jak zawsze mogliśmy podziwiać wiele wspaniałych widowisk. W Anglii i Niemczech rozgrywki na najwyższym szczeblu piłkarskim dobiegły już końca. Kluby z Hiszpanii, Francji i Włoch, mają do rozegrania jeszcze jedną kolejkę. Pozwólcie, że w pierwszej części podsumuję te 3 ostatnie dni zażartej walki w 5 najmocniejszych ligach europejskich.

• Balotelli ma oferty z Francji oraz Włoch!

Snajper OGC Nice może latem zmienić klub. W grę wchodzi pozostanie w Ligue 1 lub transfer do Serie A.