Włoskie media: Nowy klub Asamoaha!

Autor: Karol Brandt | 15.05.2018 16:25 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Wszystko wskazuje na to, że Ghańczyk pozostanie na Półwyspie Apenińskim.

Kontrakt Kwadwo Asamoaha z Juventusem wygasa po zakończeniu sezonu. W związku z tym może on swobodnie poszukiwać nowego klubu. Według włoskich dziennikarzy lewy obrońca już wkrótce złoży podpis pod kontraktem zaoferowanym przez Inter Mediolan. Umowa ma obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku i gwarantować 29-latkowi zarobki na poziomie 3,5 mln euro rocznie. To spora podwyżka względem tego, co otrzymuje 69-krotny reprezentant swojego kraju w Turynie. Bowiem na Allianz Stadium może liczyć on na wynagrodzenie w wysokości dwóch milionów euro rocznie.

Doświadczony Ghańczyk jest zawodnikiem „Bianconerich” od lipca 2012 roku, kiedy to turyńczycy zaoferowali Udinese Calcio 18 mln euro. Wówczas obie strony doszły do porozumienia. Od tego czasu piłkarz, który trafił do Juventusu jako środkowy pomocnik, został przestawiony na lewą stronę defensywy. W bieżącym sezonie brał udział w 29 spotkaniach i zanotował jedną asystę. Łącznie w barwach „Starej Damy” wystąpił w 156 meczach, strzelił pięć goli i wykonał 21 kluczowych podań.

Według Fabrizio Romano oraz Romeo Agrestiego piłkarz przechodzi testy medyczne, które są jedyną przeszkodą przed związaniem się z Interem Mediolanem trzyletnim kontraktem. Nim transfer zostanie ogłoszony, 29-latek będzie świętował z turyńczykami kolejne mistrzostwo Włoch.

Czytaj więcej o: Inter Mediolan, Juventus Turyn, Włochy, Transfery, Kontrakt, Kwadwo Asamoah

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze