Wypowiedzi trenerów przez meczem Marsylia – Atlético

Autor: Karol Brandt | 16.05.2018 15:45 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Już dzisiaj o godzinie 20:45 zostanie rozegrany finał Ligi Europy. W związku z tym przedstawiamy wypowiedzi szkoleniowców ekip, które dotarły do tego etapu rozgrywek.

Administracyjnym gospodarzem finału w Lyonie jest Olympique Marsylia. Oto co przed meczem mówił Rudi Garcia: – Mamy niewielkie szanse na zwycięstwo, pomimo tego zamierzamy dać z siebie wszystko. Granie przeciwko Atlético jest dla nas ogromnym wydarzeniem. To klub, który w ostatnich czterech latach dwukrotnie grał w finale Ligi Mistrzów, a także niedawno tryumfował w Lidze Europy. Choć finał we Francji to fantastyczna okazja. Żadna francuska drużyna nigdy nie wygrała tego trofeum, byłoby wspaniale, gdybyśmy byli pierwsi – oznajmił szkoleniowiec OM.

Rywalem marsylczyków w meczu finałowym będzie Atlético Madryt, który z pewnością może pochwalić się większym doświadczeniem w europejskich rozgrywkach. – Wszystko jest dopięte na ostatni guzik, by rozegrać wspaniały finał. Marsylia rozwinęła się i ma trenera, który posiada wiele opcji do wyboru, a także zdrowego rozsądku. Oni są bardzo niebezpieczni, szczególnie w środku pomocy i ataku. To na pewno będzie ciężka potyczka. Gdy tylko odpadliśmy z Ligi Mistrzów, natychmiast skupiliśmy się na tych rozgrywkach. Bycie postrzeganym jako pretendent do finału zwiększyło nasze poczucie obowiązku i odpowiedzialności. I oto jesteśmy! – powiedział Diego Pablo Simeone, który z powodu zawieszenia mecz obejrzy z trybun.

Oba zespoły spotkały się ze sobą w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2008/2009. Wówczas w Madrycie „Rojiblancos” wygrali 2:1, zaś w Marsylii gole nie padły. Początek meczu finałowego Ligi Europy o godzinie 20:45. Dodajmy, że arbitrem technicznym w tym starciu będzie Szymon Marciniak.

Czytaj więcej o: Atletico Madryt, Olympique Marsylia, Hiszpania, Francja , Polska, Trenerzy, Liga Europy, Diego Simeone, Sędziowie, Rudi Garcia, Szymon Marciniak, Ol. Marsylia - Atletico 2018-05-16

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze