Co zrobi Lenglet? Barcelona walczą z Sevillą o obrońcę

Autor: Grzegorz Góra | 18.05.2018 14:46 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

„Duma Katalonii” chce zapłacić klauzulę odstępnego za francuskiego obrońcę, jednak klub z Andaluzji proponuje mu sporą podwyżkę w zamian za pozostanie w klubie. Co wybierze sam zawodnik?

O tym, że FC Barcelona potrzebuje solidnego stopera mówi się nie tylko w hiszpańskich mediach. Obecny sezon, a zwłaszcza druga jego część, pokazał dobitnie jak wielka „wyrwa” powstała w linii defensywnej „Blaugrany” po opuszczeniu Camp Nou przez Javiera Mascherano. Argentyńczyk, choć już nie najmłodszy, pełnił w stolicy Katalonii funkcję „kapitana bez opaski” i dziś wyraźnie widać jego brak.

Pewniakami do gry w wyjściowym składzie są Gerard Piqué i Samuel Umtiti, jednak poza nimi ciężko dopatrzyć się klasowych stoperów w ekipie FC Barcelony. „Swoje” w defensywie robił wprawdzie Thomas Vermaelen, ale ciągłe problemy z kontuzjami powoli zdają się kończyć jego karierę na Camp Nou. Odpowiedzią na bolączki z obrońcami w Barcelonie miał być również sprowadzony zimą Yerry Mina, jednak 23-letni Kolumbijczyk ma problemy z przystosowaniem się do gry w Hiszpanii i latem najprawdopodobniej uda się na wypożyczenie, gdzie regularnymi występami będzie miał okazję „ograć” się w La Liga.

Wobec wszystkich problemów „Duma Katalonii” postanowiła poszukać nowego stopera, który nie tylko wzmocni linię defensywną, ale i będzie znał specyfikę hiszpańskiej ligi. Włodarze mistrzów Hiszpanii zdecydowali się na zakontraktowanie obrońcy Sevili FC Clémenta Lengleta, jednak droga do podpisania kontraktu może okazać się dużo bardziej wyboista niż wydawało się jeszcze kilka dni temu.

Francuski stoper ma zapisaną w kontrakcie klauzulę odstępnego wysokości ok 30-35 mln euro (w mediach padają różne kwoty) co dla samego klubu z Katalonii nie jest przeszkodą, jednak hiszpańskie media donoszą, że klub z Andaluzji postanowił powalczyć o swojego zawodnika i zaproponował mu nowy kontrakt. Dzięki niemu Lenglet zostałby jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy w zespole, a jego klauzula odstępnego wzrosłaby do 80 mln euro. Umowa miałaby obowiązywać do 2023 roku.

Ostateczna decyzja wydaje się zatem należeć do samego zawodnika, który będzie musiał wybrać gdzie kontynuować karierę.

Czytaj więcej o: FC Barcelona, Sevilla FC, Hiszpania, Transfery, Clement Lenglet

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze