Umtiti przedłuży kontrakt z FC Barceloną [AKTUALIZACJA]

Autor: Grzegorz Góra | 03.06.2018 21:22 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Już jutro francuski stoper podpisze nowy kontrakt z mistrzami Hiszpanii, czym ostatecznie utnie spekulacje na temat swojej przyszłości.

Kibice „Dumy Katalonii” mogą odetchnąć z ulgą. Filar linii defensywnej „Blaugrany” postanowił pozostać na Camp Nou i już jutro parafuje nowy kontrakt z FC Barceloną, który zwiąże go z klubem do 2023 roku.

Jeszcze do niedawna fanom klubu ze stolicy Katalonii przyszłość 24-letniego stopera spędzała sen z powiek, bo Francuza w ciągu dwóch lat stał się nie tylko jednym z najważniejszych graczy FC Barcelony, ale i „łakomym kąskiem” na rynku transferowym. Wszytko za sprawą klauzuli odstępnego w wysokości... 60 mln euro, która gdy Umtiti przenosił się na Camp Nou z Lyonu, wydawała się być kwotą... zaporową. Wystarczyły jednak zaledwie dwa lata, by 60 mln euro stało się ceną promocyjną, którą zapłacić skłonny był m.in. Manchester United.

Ostatecznie, ku radości wszystkich sympatyków FC Barcelony, piłkarz nie zdecydował się na kolejną zmianę klubu i postanowił pozostać w ekipie Mistrza Hiszpanii. Umowa podpisana zostanie o 10:00 na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, a następnie Umtiti odpowie na pytania dziennikarzy. Wśród nich nie zabraknie zapewne pytania o wysokość nowej klauzuli odstępnego, jednak ciężko liczyć na to, że czegoś się dowiemy, gdyż klub ze stolicy Katalonii nie zdecydował się na ujawnienie tej informacji. Spekuluje się jednak, że wynosi ona 500 mln euro. 

Aktualizacja

Samuel Umtiti pojawił się dzisiaj na konferencji prasowej, Francuzowi towarzyszył Josep Maria Bartomeu. Francuz złożył podpis pod pięcioletnim kontraktem.

Czytaj więcej o: FC Barcelona, Hiszpania, Francja , Kontrakt, Samuel Umtiti

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze