Oficjalnie: Zapadły decyzje w sprawie kar od UEFA!

Autor: Karol Brandt | 05.06.2018 17:45 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA (CEDB) postanowiła m.in. zawiesić Josepa Guardiolę.

Podczas rewanżowego meczu ćwierćfinałowego Manchester City – Liverpool FC na trybuny wyrzucony został Josep Guardiola. Zanotowano też niewłaściwe zachowanie Hiszpana. W związku z tym ukarano go dwoma meczami zawieszenia, z których jeden został odroczony na okres próbny. „The Reds” także otrzymali karę, jednak w ich przypadku ma ona postać finansową. Powodem tego było odpalanie rac i rzucanie przedmiotami. Teraz Liverpool FC został zobligowany do wpłacenie sześciu tysięcy euro. Natomiast w pierwszym meczu obu ekip karygodnie zachowywali się kibice miejscowej drużyny, za co klub otrzymał grzywnę w wysokości 20 tysięcy euro. Fani „The Reds” odpalili race również w starciu wyjazdowym z Romą, a na klub nałożono trzy tysiące euro kary.

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym FC Barcelona – AS Roma kibice katalońskiego zespołu zrzucili na murawę balony. Postanowiono ostrzec klub. W kolejnej rundzie w Liverpoolu rzymianie wywołali zamieszki na trybunach. Klub spotkała kara finansowa w wysokości 50 tysięcy euro. Dodatkowo w dwóch meczach wyjazdowych „Wilki” nie będą mogły rozdysponować biletów, z tym że drugi mecz zostanie odroczony na okres próbny wynoszący dwa lata.

Nim Real Madryt zmierzył się z Bayernem, w stolicy Hiszpanii czerwoną kartkę otrzymał „Gigi” Buffon. Włoski golkiper po zakończeniu spotkania zrugał arbitra głównego. Dzisiaj poznał decyzję Komisji Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA. 40-latek nie zagra w trzech meczach organizowanych przez UEFA. Wydaje się, że to nie koniec kar. 

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, FC Barcelona, Liverpool FC, Anglia, Hiszpania, Francja , Josep Guardiola, Trenerzy, Zawieszenia, Manchester City, Paris Saint-Germain, Gianluigi Buffon, UEFA

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze