Znamy gospodarzy piłkarskich Mistrzostw Świata 2026

Autor: Grzegorz Góra | 13.06.2018 13:43 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Po raz pierwszy najważniejsza piłkarska impreza na świecie rozegrana zostanie w trzech krajach. Maroko musi obejść się smakiem.

USA, Meksyk i Kanada będą w 2026 roku gościć u siebie najlepszych piłkarzy na świecie. Jak do tej pory tylko raz, w 2002 roku, mundial rozegrano w więcej niż jednym kraju. Na boiskach Korei Południowej i Japonii triumfowali Brazylijczycy po wygranej nad Niemcami 2:0, a my mogliśmy w fazie grupowej emocjonować się meczami Polaków, którzy po długiej przerwie wrócili na duży piłkarski turniej.

Dla Meksyku, będzie to trzecia, po 1970 i 1986 roku okazja do organizacji mundialu. Amerykanie najlepsze reprezentacje świata będą gościć po raz drugi. W 1994 roku zorganizowali świetny turniej, którym wypromowali u siebie "soccer". Kanada w roli gospodarza turnieju tej rangi będzie debiutantem, jednak wydaje się, że jej "pierwszy raz z MŚ" powinien być sukcesem.

Mistrzostwa Świata w 2026 roku rozegrane zostaną w dziesięciu miastach USA oraz trzech w Kanadzie i trzech w Meksyku. Finał odbędzie się w East Rutherford nieopodal Nowego Jorku, na mieszczącym 84 953 kibiców MetLife Stadium, który był m.in. areną zmagań Copa América Centenario w 2016 roku.

Czytaj więcej o: Meksyk, USA, Reprezentacja, Kanada, Mistrzostwa Świata 2026

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze