Falcao oskarża amerykańskiego sędziego o faworyzowanie Anglików

Autor: Dariusz Maruszczak | 04.07.2018 15:26 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Napastnik reprezentacji Kolumbii Radamel Falcao oskarżył amerykańskiego sędziego Marka Geigera o faworyzowanie Anglików we wczorajszym meczu 1/8 finału mistrzostw świata.

Kolumbijczycy popełnili 23 z 36 fauli odgwizdanych w całym spotkaniu. Ponadto otrzymali 6 z 8 żółtych kartek, a Geiger podyktował również rzut karny po ataku Carlosa Sancheza na Harry’ego Kane’a. Zdaniem Falcao to wszystko wynikało z faworyzowania Anglików przez sędziego, a nie z nadmiernie ostrej gry Kolumbijczyków.

– Uważam, że desygnowanie amerykańskiego sędziego na taki mecz było dziwnym posunięciem. Szczerze mówiąc, jego metody pozostawiały wiele wątpliwości. Mówił tylko po angielsku i z pewnością była pewna stronniczość. Poprzez drobne decyzje o dyktowaniu fauli spychał nas w kierunku własnej bramki – powiedział Falcao.

– Sędzia bardzo nam przeszkadzał, a przy zagraniach „50 na 50” zawsze podejmował decyzje na korzyść Anglii. Ta sytuacja nas osłabiała. Arbiter nie stosował tych samych kryteriów dla obu zespołów. W razie wątpliwości gwizdał na korzyść naszych rywali. To wstyd, że takie rzeczy mają miejsce na etapie 1/8 finału mistrzostw świata – dodał kolumbijski napastnik.

Co ciekawe, Geiger został wcześniej oskarżony przez marokańskiego pomocnika Nordina Amrabata o to, że w spotkaniu z Portugalią rzekomo prosił o koszulkę Cristiano Ronaldo. Wcześniej Amerykanin prowadził także starcie Korei Południowej z Niemcami.

• Pole, pole. Łyse pole…

Śpiewali bracia Golec. Tyle że kolejne słowa tamtej piosenki to „Ale mam już plan”. Niestety, wiele wskazuje na to, że po trzech miesiącach pracy Jerzy Brzęczek nadal tego planu na reprezentację nie ma. I nie zanosi się, żeby to się prędko zmieniło.

Po meczu w Bolonii 7 września byłem bardzo pozytywnie zaskoczony tym, co zobaczyłem na boisku i tym, co zaprezentowała reprezentacja w debiucie Jerzego Brzęczka. Nowe twarze, ciekawe stałe fragmenty gry i dość pechowy remis. Minął miesiąc i wszystko pękło jak mydlana bańka.

AS Monaco do przerwy przegrywało ze Stade Rennes 0:1 i w dodatku pierwszą połowę kończyło w osłabieniu. Jednak po przerwie piłkarze z Księstwa doprowadzili do remisu za sprawą Falcao, ale nie zdołali tego punktu dowieźć do końca meczu.

Atlético bez Diego Simeone na ławce trenerskiej przyjechało do Monako. Gospodarze postanowili pierwsi zadać cios rywalom, ale ostatecznie to drużyna z Madrytu zgarnęła trzy cenne punkty.

Trener Atlético Diego Simeone wypowiedział się w kilku słowach o zbliżającym się meczu derbowym z Realem. Stawką jest Superpuchar Europy, zaś mecz odbędzie się dzisiaj w Tallinie.