Falcao oskarża amerykańskiego sędziego o faworyzowanie Anglików

Autor: Dariusz Maruszczak | 04.07.2018 15:26 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Napastnik reprezentacji Kolumbii Radamel Falcao oskarżył amerykańskiego sędziego Marka Geigera o faworyzowanie Anglików we wczorajszym meczu 1/8 finału mistrzostw świata.

Kolumbijczycy popełnili 23 z 36 fauli odgwizdanych w całym spotkaniu. Ponadto otrzymali 6 z 8 żółtych kartek, a Geiger podyktował również rzut karny po ataku Carlosa Sancheza na Harry’ego Kane’a. Zdaniem Falcao to wszystko wynikało z faworyzowania Anglików przez sędziego, a nie z nadmiernie ostrej gry Kolumbijczyków.

– Uważam, że desygnowanie amerykańskiego sędziego na taki mecz było dziwnym posunięciem. Szczerze mówiąc, jego metody pozostawiały wiele wątpliwości. Mówił tylko po angielsku i z pewnością była pewna stronniczość. Poprzez drobne decyzje o dyktowaniu fauli spychał nas w kierunku własnej bramki – powiedział Falcao.

– Sędzia bardzo nam przeszkadzał, a przy zagraniach „50 na 50” zawsze podejmował decyzje na korzyść Anglii. Ta sytuacja nas osłabiała. Arbiter nie stosował tych samych kryteriów dla obu zespołów. W razie wątpliwości gwizdał na korzyść naszych rywali. To wstyd, że takie rzeczy mają miejsce na etapie 1/8 finału mistrzostw świata – dodał kolumbijski napastnik.

Co ciekawe, Geiger został wcześniej oskarżony przez marokańskiego pomocnika Nordina Amrabata o to, że w spotkaniu z Portugalią rzekomo prosił o koszulkę Cristiano Ronaldo. Wcześniej Amerykanin prowadził także starcie Korei Południowej z Niemcami.

Czytaj więcej o: Anglia, Sędziowie, Radamel Falcao, Kolumbia, Reprezentacja, Mistrzostwa Świata 2018, Mark Geiger

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze