Mourinho: Neymar nie jest jedynym nurkiem na mistrzostwach świata

Autor: Dariusz Maruszczak | 05.07.2018 16:37 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Menedżer Manchesteru United Jose Mourinho stwierdził, że nie tylko Neymar symuluje podczas mistrzostw świata, a zjawisko nurkowania w polu karnym jest powszechne i psuje widowisko.

– Ludzie skupiają się na Neymarze, ale gdyby tylko on symulował, byłbym szczęśliwy. Jednak tak nie jest. W każdej drużynie piłkarze nurkują, mają wiele pretensji i wywierają presję na arbitrze. Mecze tracą przez to na jakość i to jest moim zdaniem wielka wada – powiedział Mourinho.

– Nie chodzi tylko o pojedynek Anglii z Kolumbią. Tak dzieje się w prawie każdym spotkaniu. To bardzo utrudnia pracę sędziów. Nawet z VAR-em zawodnicy tworzą problemy. Byłem zaskoczony, gdy widziałem, jak środkowy obrońca pokroju Harry’ego Maguire’a, który normalnie jest bardzo uczciwym gościem, nurkuje w polu karnym rywala i prosi sędziego o użycie VAR-u. Piłkarze powinni czuć odpowiedzialność grania na mistrzostwach na oczach miliardów widzów – podsumował menedżer Manchesteru.

Mourinho odniósł się również do szans reprezentacji Anglii na osiągnięcie sukcesu w mundialu. – Przez wiele lat Anglicy nie osiągali tego poziomu rozgrywek. Na razie są w ćwierćfinale, zagrają ze Szwecją, a w półfinale ze zwycięzcą spotkania Rosji z Chorwacją. Powiedziałbym, że Anglia ma wielką szansę na grę w finale mistrzostw.

Czytaj więcej o: Anglia, Jose Mourinho, Trenerzy, Neymar, Kolumbia, Reprezentacja, Mistrzostwa Świata 2018, Harry Maguire, VAR

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze