Roberto Martinez: Znaczenie De Bruyne’a dla naszego zespołu jest niedoceniane

Autor: Dariusz Maruszczak | 05.07.2018 17:30 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Selekcjoner reprezentacji Belgii Roberto Martinez przed meczem z Brazylią w ćwierćfinale mistrzostw świata wskazał na wielkie znaczenie, jakie ma dla jego zespołu gra Kevina De Bruyne’a.

– Jego znaczenie dla naszego zespołu jest niedoceniane. Może dzieje się tak, ponieważ na poziomie klubowym zawsze ostatecznie strzela bramkę lub zalicza asystę i łatwo jest wtedy wyłapać jego najlepsze akcje w skrótach meczów. Myślę, że jego znaczenie dla naszej drużyny jest o wiele głębsze. Jest ustawiony nieco bardziej z tyłu, co pozwala mu mieć większy wpływ na grę i być prawdziwym rozgrywającym – powiedział Martinez.

Selekcjoner reprezentacji Belgii podkreślił rolę De Bruyne’a w ostatnim meczu z Japonią. – Stał się liderem. Myślę, że po raz pierwszy Kevin stał się bardzo ważnym piłkarzem zespołu w najważniejszych momentach. Zawsze będę pamiętał, że przy stanie 0:2 dla Japonii był tym zawodnikiem, który dał zespołowi trochę opanowania, wiary w siebie oraz w to, że wciąż mamy wiele czasu na odwrócenie losów rywalizacji. Ta jego rola pozwala nam być drużyną.

Martinez pochwalił zachowanie De Bruyne’a przy golu na 3:2 w końcówce spotkania z Japonią. – Tylko De Bruyne mógł zrobić to, co zrobił przy trzeciej bramce. Nie tylko poprzez szybki rajd z jednego pola karnego na drugie, ale również jakość podania, które wykonał idealnie do Thomasa Meuniera, dzięki czemu ten mógł od razu zagrać do Chadliego. Jestem zachwycony znaczeniem Kevina De Bruyne’a. Jeśli będzie rozumiał swoją rolę w zespole, będzie bardzo ważny dla naszego sposobu gry. Będzie jego esencją.

Czytaj więcej o: Belgia, Trenerzy, Kevin De Bruyne, Roberto Martinez, Reprezentacja, Mistrzostwa Świata 2018

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze