Liga Mistrzów: Podsumowanie wtorkowych meczów rewanżowych II. rundy eliminacyjnej

Autor: Karol Brandt | 31.07.2018 22:45 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Dzisiaj poznaliśmy trzy ekipy, które awansowały do kolejnej rundy. Niestety, wśród nich nie ma mistrza Polski.

W pierwszej rundzie eliminacji Hapoel Beer Szewa nie dał szans Florze Tallin. Tym razem piłkarzom mistrza Izraela przyszło rywalizować z o wiele bardziej wymagającym rywalem, jakim jest Dinamo Zagrzeb. Przed tygodniem Chorwaci wygrali aż 5:0. Dzisiaj w mecz lepiej weszli gracze Hapoelu, którzy po pierwszej połowie prowadzili 2:0. Co istotne, grali oni niezwykle ostro, co starał się zmienić arbiter, który pokazał im trzy żółte kartki. Już po dziesięciu minutach drugiej odsłony gry goście wyrównali stan rywalizacji. Ostatecznie awans uzyskali mistrzowie Chorwacji i to w pełni zasłużenie, biorąc pod uwagę dwumecz.

Hapoel Beer Szewa FC – Dinamo Zagrzeb 2:2 (2:0) Ogu 14’, Stojanović 34’ (sam.) – Budimir 49’, Hajrović 54’

W tym spotkaniu brakowało zdecydowanego faworyta. Oba zespoły w poprzedniej rundzie miały problemy z utrzymaniem formy, szczególnie mistrzowie Macedonii, którzy po wygranej 5:0, potrafili przegrać 0:4. Goście posiadali jednak asa w rękawie. Był nim Besart Ibraimi – autor jedynej bramki w premierowym starciu. Wszyscy, którzy liczyli dzisiaj na sporo emocji, przeliczyli sie, bowiem żadna z ekip nie grzeszyła skutecznością. Piłkarze oddali tylko trzy celne strzały, zatem wynik meczu wcale nie dziwi. W grze pozostają mistrzowie Macedonii.

FK Sheriff Tyraspol – KF Shkëndija Tetowo 0:0