Liga Mistrzów: Podsumowanie środowych meczów rewanżowych II. rundy eliminacyjnej

Karol Brandt, Filip Sitek | 01.08.2018 22:40 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Znamy już wszystkie drużyny, które zagrają w kolejnej rundzie. Warto dodać, że na boiskach oglądaliśmy dzisiaj kilku polskich piłkarzy.

W Białorusi, ku zaskoczeniu wielu, padł bezbramkowy remis. Oznaczało to, że oba zespoły dzisiaj muszą zaprezentować pełnie umiejętności. Wynik otworzył piłkarz HJK, który skierował piłkę do własnej bramki. Po chwili było już 2:0 dla BATE. Tym razem bramkę zdobył zawodnik gości. Wynik pierwszej połowy ustalił Moshtagh Yaghobi. Po przerwie groźniejsi pod bramką byli gospodarze, jednak gole już nie padły. W związku z tym awans wywalczyli mistrzowie Białorusi.

HJK Helsinki – FK BATE Borysów 2:1 (2:1) Yaghoubi 28’ – Rafinha 20’ (sam.), Stasiewicz 24’

Przed tygodniem o jednego gola lepsi byli mistrzowie Kazachstanu. W pierwszej połowie działo się niewiele. Jako ciekawostkę warto dodać, że w pierwszych 45 minutach sędzia nie pokazał ani jednej żółtej kartki. Za to po przerwie piłkarze otrzymali osiem upomnień. To co najważniejsze, czyli gole, w tym spotkaniu nie padły. Dalej zagrają Kazachowie.

FC Midtjylland – FK Astana 0:0

W kolejnym meczu udział brał Polak – Jakub Rzeźniczak. Defensor przed tygodniem wybiegł w pierwszym składzie Qarabağu, dzisiaj pojedynek rozpoczął na ławce. Do przerwy wygrywali mistrzowie Azerbejdżanu, którym prowadzenie w dwumeczu (w Albanii było 0:0) zapewnił znany z polskich boisk Dani Quintana. Już w 52. minucie czerwoną kartkę obejrzał Albi Alla, zaś Qarabağ otrzymał rzut karny, którego na gola nie zamienił Innocent Emeghara. Kilka minut później Szwajcar zobaczył jak się to robi, gdy kolejnego gola strzelił Dani Quintana. W 77. minucie na placu gry pojawił się Jakub Rzeźniczak. Ostateczny rezultat to 3:0.

Qarabağ FK – FK Kukësi 3:0 (1:0) D. Quintana 24’ (k.), 57’ (k.), Delarge 89’

W pierwszym meczu Malmö FF pokonało CFR Cluj 1:0. W rewanżu lepiej grali zdecydowanie goście, którzy w 36. minucie zdołali odrobić straty. Mistrzowie Szwecji wzięli się jednak do roboty w drugiej połowie i bramka zdobyta w 55. minucie pozwoliła im awansować dalej.

Malmö FF – CFR Cluj 1:1 (0:1) Traustason 55' – Djoković 36'

W poprzednim starciu FK Crvena Zvezda wygrała z FK Sūduva 3:0. Również w rewanżu mistrz Serbii nie pozostawił złudzeń i pokazał, kto jest lepszy. Dwie bramki zdobyte w pierwszej połowie przez Crvenę ostatecznie rozstrzygnęły losy tego pojedynku.

FK Sūduva – FK Crvena Zvezda 0:2 (0:2) Ben 8', Radonjić 38'

Wicemistrzowie Szwajcarii w pojedynku w Grecji przegrali 1:2. Zatem u siebie chcieli zaprezentować się jak najlepiej i odrobić straty z nawiązką. „Bebbi” już w siódmej minucie na ziemie ściągnął Fernando Valera. Kolejne gole padły po zmianie stron. Pierwszy do siatki rywali trafił Aleksandr Prijović. Następnie na listę strzelców wpisał się Omar El Kaddouri. Więcej goli nie padło, a awans uzyskał PAOK FC.

FC Basel – PAOK FC 0:3 (0:1) F. Varela 7’, Prijović 52’, El Kaddouri 60’

W ubiegłym tygodniu w spotkaniu tych drużyn padł bezbramkowy remis. Z pewnością wpływ na wynik rewanżu miała czerwona kartka, którą Vura obejrzał w 40. minucie. Natychmiast wykorzystali to mistrzowie Węgier, którzy pięć minut później objęli prowadzenie. Ostatecznie ten gol zadecydował o losach awansu. Jakub Świerczok przebywał na boisku przez 67 minut. Natomiast Jacek Góralski pojawił się na placu gry od początku drugiej połowy. Defensywny pomocnik skończył mecz z żółtym kartonikiem. Polacy nie zagrają w Lidze Mistrzów, choć mają jeszcze szanse na udział w Lidze Europy.

MOL Vidi FC – PFK Łudogorec 1945 Razgrad 1:0 (1:0) Hadžić 45'

W pierwszym meczu piłkarze Ajaksu wygrali pewnie 2:0. Dzisiaj strzelanie dla tej ekipy rozpoczął Klaas-Jan Huntelaar. Był to jedyny gol pierwszej połowy, podczas której zawodnicy Sturmu… nie szturmowali bramki rywali, gdyż oddali raptem jeden celny strzał. Po przerwie dał znać o sobie inny gwiazdor „Synów Bogów” Dušan Tadić. Bramkę na 3:0 zdobył ten, który rozpoczął strzelanie. W 89. minucie fatalny kiks zanotował André Onana, któremu zapisano trafienie samobójcze. Pocieszeniem dla kameruńskiego golkipera z pewnością jest fakt, że jego drużyna awansował do kolejnej rundy.

SK Strum Graz – AFC Ajax 1:3 (0:1) Onana 89’ (sam.) – Huntelaar 39’, 77’, Tadić 48’

Przed tygodniem lepsi byli „The Bhoys”. Przed własną publicznością wygrali oni 3:1. Niestety, już w pierwszej połowie mogliśmy się domyślić przebiegu tej rywalizacji. Podczas premierowych 45 minut jedyny celny strzał miał miejsce chwilę po upływie kwadransu gry. Po przerwie na boisku działo się jeszcze mniej. Summa summarum gole dziś nie padły. Awans uzyskali mistrzowie Szkocji.

Rosenborg BK – Celtic FC 0:0

Pierwsze mecze III. rundy już siódmego i ósmego sierpnia.

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Polska, Jakub Rzeźniczak, Jakub Świerczok, HJK Helsinki - BATE 2018-08-01, Midtjylland - Astana 2018-08-01, Basel - PAOK 2018-08-01, Sturm - Ajax 2018-08-01, Rosenborg - Celtic 2018-08-01, Suduva - Crvena 2018-08-01, MOL - Łudogorec 2018-08-01, Malmo - Cluj 2018-08-01, Jacek Góralski