Oficjalnie: Łukasz Piszczek żegna się z kadrą!

Autor: Grzegorz Góra | 04.08.2018 12:54 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

To już pewne - prawy defensor Borussii Dortmund ogłosił dziś zakończenie swojej reprezentacyjnej kariery. Licznik spotkań z orzełkiem na piersi zatrzymał się na liczbie 65.

"Dzień dobry. W życiu czasami trzeba podejmować ciężkie, ale racjonalne decyzje. Po długich przemyśleniach ja taką podjąłem. Moja przygoda z reprezentacją dobiegła końca. 11 lat zawsze z dumą reprezentowałem Polskę w seniorskiej reprezentacji. Był to wyjątkowy czas. Będę go zawsze bardzo miło wspominał. Dziękuję przede wszystkim Kibicom za wsparcie, Trenerom: Leo Beenhakkerowi, Franciszkowi Smudzie, Waldemarowi Fornalikowi i Adamowi Nawałce dziękuję za zaufanie. Zawsze starałem się nauczyć od nich jak najwięcej, czerpać z ich doświadczenia i wiedzy. Dziękuję wszystkim osobom związanym z każdym sztabem szkoleniowym i moim kolegom z boiska, z którymi wspólnie miałem zaszczyt reprezentować Polskę w tych 65 meczach z orłem na piersi. Zostawię w swojej pamięci mecze, w których swoją grą dawaliśmy wszystkim Kibicom wiele radości."

Tymi słowami Łukasz Piszczek pożegnał się dziś z grą w reprezentacji Polski i jej kibicami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Swój ostatni mecz w kadrze rozegrał zatem 24 czerwca, żegnając się z nią, niestety, porażką 0:3 z Kolumbią.

O tym, że dla prawego obrońcy BVB mecz na mundialu mógł być ostatnim w biało-czerwonych barwach mówiło się już od kilku tygodni. Doświadczony defensor mocno przeżył klęskę Polaków na Mistrzostwach Świata w Rosji i, jak podkreślał nowy selekcjoner Jerzy Brzęczek, potrzebował czasu, by zastanowić się nad swoimi dalszymi losami w kadrze. Ostatecznie podjął decyzję o zakończeniu reprezentacyjnej kariery i wiemy już, że nie zobaczymy go ponownie w trykocie polskiej reprezentacji.

Czytaj więcej o: Polska, Borussia Dortmund, Łukasz Piszczek, Reprezentacja

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze