Fatalny debiut Sarriego; City górą!

Autor: Karol Brandt | 05.08.2018 17:55 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Piknikowa atmosfera dała się we znaki piłkarzom londyńskiej Chelsea. W spotkaniu „brylowali” David Luiz i Jorginho. Trofeum Manchesterowi City zapewnił Sergio Agüero – autor dwóch bramek.

Sezon w Anglii wystartował. Na początek tradycyjnie przyszło nam obejrzeć mecz o Tarczę Wspólnoty. O to trofeum rywalizowali piłkarze Chelsea FC (zdobywcy Pucharu Anglii) oraz Manchesteru City (tryumfatorzy Premier League). Oba zespoły w tym starciu musiały sobie radzić bez kilku kluczowych graczy, co oczywiście było podyktowane tegorocznym mundialem. Maurizio Sarri musiał sobie radzić m.in. bez Edena Hazarda, zaś jego vis-à-vis był zmuszony zestawić zespół pod nieobecność David Silvy.

Zawody sędziował Jonathan Moss. Od początku meczu przewagę w posiadaniu piłki mieli „Obywatele”. To właśnie oni otworzyli wynik, gdy w 13. minucie Sergio Agüero zaskoczył Willy’ego Caballero strzałem tuż zza lini pola karnego. Argentyńczykowi asystował Phil Foden. Odpowiedzieć próbowali Pedro Rodríguez i Álvaro Morata, jednak choć Hiszpanie byli aktywni pod bramką rywali, w pierwszej połowie nie zdołali zmienić wyniku.

Tym samym, do przerwy 1:0 prowadzili podopieczni Josepa Guardioli. Warto dodać, że wydarzeniu towarzyszyła pikinikowa atmosfera.

Po zmianie stron hiszpański szkoleniowiec dał szansę gry İlkayowi Gündoğanowi, który zmienił Leroya Sané. Już w 52. minucie kolejnego gola strzelił mógł Sergio Agüero, lecz w dogodnej sytuacji snajper oddał niecelny strzał. Kilka minut później Argentyńczyk już się nie pomylił i bez trudu wpisał się na listę strzelców. W tym miejscu warto podkreślić, że akcję rozpoczął John Stones.

Chwilę potem na placu gry pojawili się Willian oraz Daniel Drinkwater. W 73. minucie mógł skompletować hat-tricka, lecz jego strzał z bliskiej odległości zatrzymał golkiper „The Blues”. Sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, swoją okazję miał Gabriel Jesus. Ostatecznie piłka wylądowała w rękawicach Willy’ego Caballero. W końcowych minutach „Obywateli” od straty gola uchronił Claudio Bravo, który zatrzymał Tammy’ego Abrahama. Summa summarum trofeum trafiło w ręce piłkarzy Manchesteru City.

Chelsea FC – Manchester City FC 0:2 (0:1) Agüero 13’, 58’