Liga Mistrzów: Podsumowanie wtorkowych meczów III. rundy eliminacyjnej

Autor: Karol Brandt | 07.08.2018 23:15 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W kolejnym etapie kwalifikacji o awans walczyły m.in. AFC Ajax czy Fenerbahçe SK.

W trzeciej rundzie Astana spotkała się z Dinamem. Faworytem dwumeczu byli Chorwaci, którzy zgodnie z przewidywaniami ograli Kazachów 2:0. Choć pierwszy gol padł dość późno, bo dopiero w 39. minucie. Wynik w 84. minucie ustalił Dani Olmo.

FK Astana – Dinamo Zagrzeb 0:2 (0:1) Budimir 39’, Olmo 84’

Nieco większe problemy z wygraniem swojego meczu mieli piłkarze BATE Borysów. W starciu z mistrzami Azerbejdżanu przeważali gospodarze. Jednak ostatecznie zwycięstwo Białorusinom zapewnił Stanisłau Drahun. Niestety, Jakub Rzeźniczak porażkę swojej drużyny oglądał z ławki rezerwowych.

Qarabağ FK – BATE Borysów 0:2 (0:1) Drahun 36’

W szwedzkim Malmö kibice musieli długo czekać na pierwsze gole. Te pojawiły się po godzinie gry. Summa summarum mecz zakończył się wynikiem remisowym.

Malmö FF – MOL Vidi FC 1:1 (0:0) A. Christiansen 62’ – Nego 71’

Takim samym rezultatem zakończyło się starcie Slavii z Dynamem. W tym przypadku kibice niecierpliwili się jeszcze bardziej, gdyż wynik dopiero w 82. minucie otworzył Benjamin Verbić. Wyrównanie przyszło w piątej minucie doliczonego czasu gry.

SK Slavia Praga – Dynamo Kijów 1:1 (0:0) Hušbauer 90+5’ (k.) – Verbić 82’

Sporo emocji było także w Belgii. W pierwszej połowie strzelali tylko piłkarze Ajaksu. Zaś po przerwie za odrabianie strat wzięli się zawodnicy Standardu. Bramkę na wagę remisu w doliczonym czasie gry zdobył Renaud Emond.

Standard Liège – AFC Ajax 2:2 (0:2) Carcela-González 67’, Emond 90+4’ (k.) – Huntelaar 19’, Tadić 34’

Zwycięzcy nie wyłonił również pojedynek Crveny ze Spartakiem. Oba gole padły w pierwszej połowie. Po przerwie groźniejsi pod bramką rywali byli gospodarze.

FK Crvena Zvezda – FC Spartak Trnawa 1:1 (1:1) E. Ben 23’ (k.) – E. Grendel 25’

O 21:00 byliśmy świadkami najciekawszego spotkania, przynajmniej na papierze. Oba zespoły wielokrotnie grały już w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Zatem mogliśmy oczekiwać zaciętych zawodów. Jednak do przerwy nic takiego nie miało miejsca. Obie ekipy oddały łącznie dwa celne strzały. Po zmianie stron przeważały „Orły”, co w 69. minucie golem udokumentował Franco Cervi.

SL Benfica – Fenerbahçe SK 1:0 (0:0) Cervi 69’

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Polska, Jakub Rzeźniczak, Astana - Dinamo Z. 2018-08-07, Qarabag - BATE 2018-08-07, Malmo - MOL 2018-08-07, Slavia - Dynamo K. 2018-08-07, Standard - Ajax 2018-08-07, Crvena - Spartak T. 2018-08-07, Benfica - Fenerbahce 2018-08-07