Liga Mistrzów: Podsumowanie środowych meczów III. rundy eliminacyjnej

Autor: Karol Brandt | 08.08.2018 23:00 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Kolejny raz piłkarze stanęli na wysokości zadania i w każdym z meczów uraczyli piłkarzy golami.

O godzinie 19:00 grecki PAOK podejmował na własnym stadionie Spartaka Moskwa. Strzelanie w tym spotkaniu rozpoczął Iwelin Popow. Już po 17. minutach goście prowadzili 2:0. Wówczas sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, którego skutecznym egzekutorem okazał się Aleksandar Prijović. Następnie do siatki rywali trafiali Limnios oraz Pelkas. Po przerwie więcej goli nie padło. Wynik ten zwiastuje mnóstwo emocji w rewanżu.

PAOK FC – FK Spartak Moskwa 3:2 (3:2) Prijović 29’ (k.), Limnios 37’, Pelkas 44’ – Popow 7’, Q. Promes 17’

Odmienny przebieg miała rywalizacja piłkarzy Salzburga z zawodnikami Shkëndiji. Po pierwszej połowie mistrzowie Austrii wygrywali 2:0, po dwóch golach Munisa Dabbura. Wynik spotkania w 81. minucie ustalił Diadie Samassékou. Chwilę po tym wydarzeniu z boiska wyleciał Zlatko Junuzović, który przed tym sezonem zamienił Werder Brema na FC Salzburg.

FC Salzburg – KF Shkëndija Tetowo 3:0 (2:0) Dabbur 16’ (k.), 45+3’, Samassékou 81’

„The Bhoys” w trzeciej rundzie trafili na AEK FC. Wydawało się, że przed własną publicznością wygrają bez problemu. Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, wyszli oni na prowadzenie w 17. minucie. Jednak nim sędzia zaprosił piłkarzy na przerwę, przyjezdni wyrównali. Po przerwie mistrzowie Szkocji przeważali, oddając na bramkę rywali cztery celne strzały. Gospodarze dwoili się i troili, jednak wynik nie uległ zmianie. Nie pomógł im nawet fakt, że goście od 57. minuty grali w „dziesiątkę”. Wówczas z boiska wyleciał Konstantinos Galanopoulos.

Celtic FC – AEK FC 1:1 (1:1) McGregor 17’ – Klonaridis 44’