Supercopa de España: Los uśmiechnął się do Barcelony, Dembélé bohaterem

Autor: Michał Nowacki | 12.08.2018 23:41 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W Superpucharze Hiszpanii triumfowała FC Barcelona, która od początku spotkania musiała gonić wynik. Bramka zdobyta przed przerwą na 1:1 uskrzydliła tylko „Blaugranę”, która w końcówce meczu wydarła zwycięstwo rywalom z Sewilli.

W dziewiątej minucie prowadzenie Sevilli dał Pablo Sarabia, który dostał piłkę od Luisa Muriela.

W 16. minucie Lionel Messi próbował swoich sił, ale na posterunku stał Tomáš Vaclík. W 27. minucie FC Barcelona wykonywała rzut wolny, piłkę dostał Luis Suárez, ale futbolówka przeszła nad poprzeczką.

Remis przed przerwą zapewnił Gerard Piqué. Hiszpan przytomnie zachował się w polu karnym i dopadł do odbitej piłki.

W 63. minucie Franco Vázquez oddał strzał, lecz piłka uderzyła w poprzeczkę. W 69. minucie Włoch próbował znowu uderzać, ale tym razem piłka minęła lewy słupek. Dobrą akcję Sevilla miała w 76. minucie, kiedy to na strzał zdecydował się Jesús Navas. Jednak zaskoczyć nie dał się Marc-André ter Stegen.

Ostatni kwadrans należał jednak do "Blaugrany", która przyśpieszyła, aby objąć prowadzenie. W 78. minucie Lionel Messi uderzał po ziemi w lewy róg. Chwilę później Jordi Alba próbował zaskoczyć bramkarza Sevilli, bezskutecznie.

W 79. minucie Ousmane Dembélé pokazał kolegom, że nie brakuje mu precyzji. Piłka wpadła do siatki po silnym uderzeniu i tuż pod poprzeczką.

W doliczonym czasie gry Wissam Ben Yedder miał niepowtarzalną okazję, by doprowadzić do remisu i do dogrywki. Jednak nie wykorzystał on rzutu karnego i wynik został bez zmian.

FC Barcelona – Sevilla FC 2:1 (1:1) Piqué 42', Dembélé 79' – Sarabia 9'