UEFA SC: Trudne jest życie bez Cristiano Ronaldo; Atléti z pucharem!

Krystian Kutt | 15.08.2018 23:33 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu o Superpuchar Europy w Tallinie kibice zobaczyli derby Madrytu. Tym razem lepszą drużyną okazała się ekipa Atlético, która popełniła dużo mniej błędów, miała lepszych zmienników oraz była zdecydowanie lepiej przygotowana pod względem fizycznym.

Mecz w stolicy Estonii świetnie zaczął się dla drużyny Atletico. Już w 1. minucie fatalny błąd popełnili obrońcy Realu i do bramki Navasa trafił Diego Costa.

Można było odnieść wrażenie, że Real bardzo źle wszedł w mecz, piłkarze byli mało skoncentrowani. Szybko stracona bramka, a do tego bardzo dużo niedokładności. Z pewnością nie taki początek spotkania wyobrażali sobie kibice Realu Madryt.

W kolejnych minutach spotkania inicjatywę przejęli zawodnicy „Królewskich”. Blisko wyrównania był Marco Asensio, jednak fantastyczną obroną popisał się Jan Oblak.

Ataki Realu w końcu przyniosły wymarzony skutek. W 27. minucie perfekcyjne dośrodkowanie Garetha Bale'a wykorzystał Karim Benzema i tym trafieniem Francuz doprowadził do remisu. Należy przyznać, że już dawno tak żywiołowo nie zareagowała ławka Realu Madryt na bramkę zdobytą w meczu, który nie był finałem Ligi Mistrzów.

W 62. minucie polski sędzia Szymon Marciniak podyktował rzut karny za dotknięcie piłki ręką przez Juanfrana. Do jedenastki podszedł Sergio Ramos i pewnym strzałem pokonał Oblaka. Kolejny błąd obrońcy Realu Madryt sprawił, że w 63. minucie Diego Costa strzelił swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. W tej sytuacji bardzo źle zachował się Marcelo, trudno wytłumaczyć jego zachowanie przy linii bocznej.

Więcej bramek nie zobaczyliśmy i Szymon Marciniak musiał zarządzić dogrywkę.

W 98. ponownie na prowadzenie wyszło Atlético. Tym razem błąd popełnił Raphaël Varane i świetnym strzałem z woleja Saúl pokonał Navasa. Sześć minut później Koke podwyższył wynik na 4:2. Tym razem spory błąd popełnił Dani Carvajal, który nie upilnował piłkarza Atlético.

Więcej bramek w Tallinie nie padło. Ostatecznie Real Madryt przegrał z Atlético Madryt 2:4.

Real Madryt CF – Atlético Madryt 2:4 (1:1, 2:2, 2:4) Benzema 27’, Ramos 63’ (k.) – D. Costa 1’, 79’, Saúl 98’, Koke 104’

Czytaj więcej o: Atletico Madryt, Real Madryt, Hiszpania, Karim Benzema, Diego Simeone, Sergio Ramos, Diego Costa, Koke, Saul Niguez, Julen Lopetegui, UEFA Super Cup