Komplet punktów Tottenhamu, gol Kane'a

Autor: Michał Nowacki | 18.08.2018 17:46 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Tottenham chciał wykorzystać atut własnego boiska i wygrać miniderby Londynu z Fulham. Od pierwszej minuty "Koguty" rzuciły się do ataku i na przerwę zeszły prowadząc 1:0.

Już w szóstej minucie Lucas Moura dostał piłkę, ale uderzył minimalnie obok prawego słupka. W 14.  minucie Harry Kane był bliski zdobycia gola, lecz uderzył on obok lewej bramki. W 23. minucie Christian Eriksen dopadł do bezpańskiej piłki, huknął z linii pola karnego, jednak obok prawego słupka.

W 29. minucie przytomnie zachował się Hugo Lloris, który obronił uderzenie Toma Cairneya, który przymierzył w lewy dolny róg. Dziesięć minut później także francuski golkiper uratował kolegów po strzale Ryana Sessegnona. W 43. minucie gola do szatni zdobył Lucas Moura, który uderzył w lewy górny róg bramki Fulham.

W 48. minucie Aleksandar Mitrovic był bliski doprowadzenia do wyrównania, ale uderzył w słupek. Sztuka ta udała mu się chwilę później, bo w 53. minucie zdołał zmusić Llorisa do kapitulacji. W tej sytuacji Ryan Sessegnon zagrywał w pole karne, a do piłki najwyżej wyskoczyć snajper Fulham, który głową skierował ją do bramki "Kogutów".

W 65. minucie Dele Alli był niepilnowany i pozwolił sobie na groźny strzał, który obronił Fabricio. W 72. minucie Harry Kane miał dogodną okazję, by dać prowadzenie gospodarzom, ale uderzył w poprzeczkę.

Na szczęście dla gospodarzy dwie minuty później nie pomylił się Kieran Tripper, który to perfekcyjnie wykonał rzut wolny i było 2:1. Cztery minuty później Harry Kane wpisał się na listę strzelców. Znalazł sobie trochę miejsca w polu karnym i bez problemów pokonał Fabricio.

Tottenham Hotspur – Fulham FC 3:1 (1:0) L. Moura 43', Tripper 74', Kane 78' – Mitrović 53'

• Tottenham wkracza na rynek transferowy

Po 511 dniach, Tottenham Hotspur wkracza na rynek transferowy. Klub za rekordową kwotę chce pozyskać Tanguy Ndombele z Olympique Lyon.

Tottenham Hotspur nie zamierza przedłużać umowy z Fernando Llorente. Jak podaje dziennik AS, usługą finalisty zeszłej edycji Ligi Mistrzów zainteresowany jest AC Milan, który chcę sprowadzić zawodnika za darmo.

To, że Dani Ceballos opuści Real Madryt jest niemal pewne. Gdy na ławce trenerskiej ponownie zasiadł Zinédine Zidane rola Hiszpana zmniejszyła znaczenie w zespole.

Włodarze Tottenhamu chcą zaproponować nową umowę, aby Christian Eriksen został w zespole "Kogutów" na kolejne lata. Duńczyk w takim wypadku może liczyć na sporą podwyżkę.

• Znamy pary 1/4 Ligi Mistrzów!

Dzisiaj w południe rozlosowano ćwierćfinały tegorocznej edycji Champions League. Szlagierowym starciem tej fazy będzie bez wątpienia mecz Barcelony z Manchesterem United. Bardzo ciekawie zapowiada się również pojedynek dwóch angielskich ekip – Manchesteru City i Tottenhamu.