City gromi Huddersfield, hat-trick Aguero

Autor: Michał Nowacki | 19.08.2018 16:27 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Manchester City nie dał żadnych szans Huddersfield. W pierwszej połowie podopieczni Josepa Guardioli zdobyli trzy gole i osiągnęli znaczącą przewagę.

W dziewiątej minucie Gabriel Jesus próbował pokonać Bena Hamera, ale golkiper stanął na wysokości zadania i gospodarze mieli jedynie rzut rożny. W 25. minucie golkiper City świetnie kopnął piłkę, która trafiła do Sergio Agüero. Argentyńczyk nie miał problemów i pewnie umieścił ją w prawym dolnym rogu bramki rywali. Pięć minut później ten sam zawodnik mógł podwyższyć prowadzenie, ale zabrakło mu precyzji przy odbitej piłce.

W 31. minucie Gabriel Jesus podwyższył na 2:0, dopadł do odbitej piłki i umieścił ją w bramce. Cztery minuty później Sergio Agüero wykorzystał pomyłkę bramkarza gości i zmusił go do ponownej kapitulacji. Zresztą nie ostatni raz dzisiaj. W 43. minucie Steve Mounié dostał piłkę, zagrał ją do Jona Stankovicia, który zaliczył honorowe trafienie przed zejściem do szatni.

W 48. minucie David Silva świetnie wykonał rzut wolny i podwyższył prowadzenie na 4:1. W 57. minucie Sergio Aguero próbował swoich sił, ale piłka uderzyła w słupek. Dwie minuty później Argentyńczyk przymierzył obok prawego słupka, nie dając szans bramkarzowi rywali.

W 75. minucie Benjamin Mendy zagrał futbolówkę do do Agüero, który zdobył gola na 5:1 i tym samym skompletował hat-tricka. W 84. minucie Terence Kongolo zdobył gola samobójczego i mecz skończył się wynikiem 6:1 dla Manchesteru City.

Manchester City – Huddersfield Town 6:1 (3:0) Agüero 25', 35', 75', Jesus 31', D. Silva 48' – Stanković 43'