Hit dla BVB. Kapitalny gol Witsela!

Autor: Michał Nowacki | 26.08.2018 20:11 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Choć Borussia Dortmund od pierwszych minut przegrywała, to jednak dała radę odwrócić losy meczu i sprawić radość swoim kibicom.

Jean-Kévin Augustin już w pierwszej akcji zdobył gola i ekipa z Lipska objęła prowadzenie. W 21. minucie Mahmoud Dahoud dostał piłkę od Schmelzera i nie dał bramkarzowi żadnych szans.

W 40. minucie Marcel Sabitzer zdobył gola samobójczego. W tej sytuacji z rzutu wolnego uderzał Marco Reus, a tor lotu piłki zmienił Austriak. W 43. minucie było już 3:1. Wtedy to do odbitej przez bramkarza futbolówki dopadł Axel Witsel i nożycami podwyższył prowadzenie dla BVB.

Należy jednak przyznać, że początek spotkania należał do gości i nic nie wskazywało na to, że dortmundczycy uzyskają aż dwubramkowe prowadzenie.

Po przerwie dłużej przy piłce utrzymywali się przyjezdni. Kilka minut po wznowieniu gry mogli nawet strzelić kontaktowego gola, lecz Lukas Klostermann nie zdołał pokonać bramkarza i wynik się nie zmienił. W doliczonym czasie gry wygraną BVB przypieczętował Marco Reus.

Borussia Dortmund – RB Leipzig 4:1 (3:1) Dahoud 21', Sabitzer 40' (sam.), Witsel 43', Reus 90+1' – Augustin 1'

Czytaj więcej o: Niemcy, Polska, Borussia Dortmund, Łukasz Piszczek, Axel Witsel, Marco Reus, RB Leipzig, Bundesliga, Jean-Kévin Augustin, Marcel Sabitzer, Mahmoud Dahoud