Zabójcze dwie minuty „Kogutów”; United znów przegrywa

Filip Sitek | 27.08.2018 22:53 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Mimo iż gracze Tottenhamu nie zachwycali swoją grą, to i tak zdołali osiągnąć swój plan w 100 procentach.

Początek meczu był niezwykle dynamiczny. Już w 1. minucie spotkania groźny strzał na bramkę strzeżoną przez Llorisa oddał Fred. Następnie przez większy okres czasu nic się praktycznie na boisku nie działo. Było to głownie spowodowane tym, że obie ekipy bały się podjąć większe ryzyko. Na kolejną, ciekawą akcję trzeba było czekać aż do 16. minuty. Wówczas to fatalny błąd popełnił Rose. Piłkę przejął Lukaku, jednak nie zdołał jej trafić do pustej bramki.

Od tego momentu o wiele lepiej prezentowali się gospodarze. Jeszcze przed przerwą zdołali oni stworzyć parę, ciekawych okazji. Żadna jednak z nich nie przełożyła się na bramki. Ostatecznie I połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

II część spotkania również lepiej rozpoczęły „Czerwone Diabły”. Pierwszy groźny strzał zza pola karnego oddał Pogba. W 50. minucie do głosu doszli w końcu goście i od razu zdobyli gola. Jego autorem był Kane. Po dwóch minutach było już 0:2. Tym razem chaos panujący w obronie United wykorzystał Lucas Moura.

Po tym zdarzeniu piłkarze United już w pełni poświęcili się zadaniom ofensywnym. Przez to popełniali oni wiele błędów w defensywnie, co usilnie próbowali wykorzystać podopieczni Pochettino. Mimo podjęcia wszystkich możliwych środków, gospodarze nie zdołali strzelić choćby jednego gola. Za to swoją drugą bramkę zdobył Moura. Był to ostateczny cios graczy z Londynu.

Po 3. kolejkach tegorocznego sezonu Premier League „Koguty” mają na swoim koncie komplet punktów. Z kolei podopieczni Mourinho zdołali wywalczyć tylko trzy „oczka”.

Manchester United FC – Tottenham Hotspur FC 0:3 (0:0) Kane 50', L. Moura 52', 84'