Koncert Holendrów w strugach deszczu

Mateusz Deluga | 29.08.2018 22:56 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Ekstremalne warunki pogodowe nie przeszkodziły piłkarzom w stworzeniu niesamowitego widowiska na Stadionie Philipsa. Zwycięzca tego starcie mógł być tylko jeden i okazała się nią drużyna z Eindhoven, która awansowała do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Sędzia Anthony Taylor poprowadził dzisiejsze spotkanie. Przed oboma zespołami droga do fazy grupowej Ligi Mistrzów była otwarta. Na Białorusi zespół Marka van Bommela zwyciężyła zaledwie 3:2.

Pierwsze minuty spotkania należały do gospodarzy, którzy wyprowadzali niebezpieczne ataki, z którymi radziła sobie obrona BATE. Pierwszą bramkę mogliśmy ujrzeć w 14. minucie. Luuk de Jong znalazł się we właściwym miejscu i czasie, aby przedłużyć piłkę do nadbiegającego Stevena Bergwijna, który umieścił piłkę w siatce.

Na bramkę gospodarze próbowali odpowiedzieć goście. W 19. minucie Jasse Tuominen oddał strzał w światło bramki, z którym poradził sobie Zoet. W szeregach drużyny z Eindhoven najbardziej wyróżniał się Hirving Lozano, który nie raz zdołał napsuć krwi zawodnikom z Białorusi.

W 28. minucie, kibice gości złapali się za głowę, bowiem Aleksandr Hleb doznał urazu i musiał opuścić boisku. Doświadczony pomocnik w poprzednim spotkaniu zdobył bramkę. W 36. minucie PSV prowadziło już 2:0. Jorrit Hendrix dośrodkował futbolówkę do Luuka de Jonga, który wykorzystał sytuację. Holender do asysty dołożył bramkę, która pozwoliła uspokoić jego drużynę.

Tuż przed przerwą dogodną sytuację do zmniejszenia strat miał Jasse Tuominen, jednak jego strzał głową poszybował tuż nad poprzeczką.

W 61. minucie po raz kolejny błysnął Hirving Lozano, który wykorzystał świetne podanie od swojego partnera z drugiej linii i zdobył gola na 3:0. Denis Scherbitski był bez szans.

Więcej bramek Eindhoven nie padło. Gospodarze wygrali w dzisiejszym spotkaniu 3:0 i pewnie awansowali do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Mark van Bommel mógł być zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

PSV Eindhoven – FK BATE Borysów 3:0 (2:0) Bergwijn 14’, de Jong 36’, Lozano 61’

• Czy Liga Mistrzów również zostanie przełożona na 2020 rok?

Koronawirus sieje spustoszenie w świecie finansów, w branży turystycznej czy gastronomicznej, a także w sporcie. Z obawy przed rozprzestrzenianiem się wirusa odwoływane są wyścigi kolarskie, rajdy samochodowe, mecze koszykówki, siatkówki, a także piłki nożnej. Wiele lig krajowych w Europie zawiesza rozgrywki. Co z Ligą Mistrzów oraz Ligą Europejską, czyli ponad ligowymi rozgrywkami europejskimi organizowanymi przez UEFA?

Armindo Tué Na Bangna, znany bardziej jako Bruma, opuszcza zespół RB Lipsk. Portugalczyk na zasadzie definitywnego transferu trafi do PSV Eindhoven.

Jesienią bieżącego roku, UEFA wybierze gospodarzy finału Ligi Mistrzów na lata 2021-2023. Ostateczny pojedynek europejskich pucharów może odbyć się na Allianz Arena w Monachium.

Za nami pierwsze spotkania rundy przedwstępnej eliminacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Awans do kolejnego etapu zapewniły sobie FC Santa Coloma oraz Feronikeli Drenas.

W pierwszej rundzie eliminacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów, Piast Gliwice zagra z BATE Borysów. UEFA podała oficjalne daty i godziny rozegrania dwumeczu.