Skorupski nie zatrzymał „Nerazzurrich” ; Inter zgarnął pełną pulę

Mateusz Deluga | 01.09.2018 19:58 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W trzeciej kolejce Serie A gospodarze z Bolonii podjęli na Stadio Renato Dall'Ara Inter Mediolan. „Nerazzurri” za sprawą Nainggolana, Candrevy oraz Perišicia sięgnęli po trzy punkty.

Oba zespoły podeszły do spotkania z niezwykłym pietyzmem. Bologna jak i Inter postanowiły postawić na atak pozycyjny, który nie był widowiskowy. W szeregu gości mogliśmy dostrzec Nainggolana, który do niedawna reprezentował barwy Romy.

Następnie Filip Helander zdecydował się na strzał głową, jednak Samir Handanovič wybronił go bez najmniejszego problemu. Mecz był toczony w powolnym tempie. Łukasz Skorupski nie musiał się wysilać. „Nerazzurri” nie potrafili wykreować groźnej akcji pod jego bramką. Wyjątkową nieskutecznością popisywali się Ivan Perišić oraz kolejny nowy nabytek drużyny z Mediolanu, Keita Baldé.

Pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. To był mecz dla prawdziwych koneserów futbolu.

W 65. minucie padła długo wyczekiwana bramka. Politano wpadł w pole karne i podał piłkę do Nainggolana, a ten zdobył swojego pierwszego gola w barwach Interu Mediolan. Łukasz Skorupski był bez szans.

Okazję na podwyższenie rezultatu miał Keita Baldé. Napastnik nie zdołał jednak wykończyć podania Ivana Perišicia. Gospodarze próbowali odpowiedzieć na ataki Interu, jednak ich akcje spaliły na panewce.

W 83. minucie Ivan Perišić znalazł miejsce na lewym skrzydle. Chorwat podniósł głowę i zagrał do Antonio Candrevy, który podwyższył prowadzenie dla Interu. Minutę później Perišić do asysty dołożył gola. Pomocnik przyjął piłkę w polu karnym, po czym wykonał zwód i potężnie uderzył na bramkę, a futbolówka zafurgotała w siatce.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla Interu Mediolan. Dla gości to cenne trzy punkty, które pozwolą pozostać w czołówce Serie A.

Bologna FC – Inter Mediolan 0:3 (0:0) Nainggolan 65’, Candreva 83’, Perišić 84’

Czytaj więcej o: Inter Mediolan, Polska, Ivan Perišić, Kwadwo Asamoah, Bologna, Stefan de Vrij , Antonio Candreva, Łukasz Skorupski, Radja Nainggolan, Wlochy, Serie A TIM