Pewne zwycięstwo „Bawarczyków”; gol i asysta Lewandowskiego!

Filip Sitek | 01.09.2018 20:20 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Tak łatwiej wygranej nie zakładali pewnie nawet najgorliwsi fani zespołu mistrza Niemiec. Podopieczni Tayfuna Korkuta byli tylko tłem dla rozgrywających się dziś wydarzeń.

O godzinie 18:30 na murawę Mercedes-Benz Arena wybiegły „jedenastki” Stuttgartu i Bayernu Monachium. Faworytem oczywiście był zespół gości. Gospodarze chcieli jednak wykorzystać atut własnego boiska i fakt, że maszyna z Bawarii potrzebuje na starcie sezonu kilku meczów, by złapać swój odpowiedni rytm. Rzecz jasna nie mogło zabraknąć w tym pojedynku na boisku Roberta Lewandowskiego.

Początek spotkania zdecydowanie należał do „Gwiazdy Południa”. Raz po raz podopieczni Niko Kovača tworzyli sobie groźne akcje podbramkowe. Nie oznaczało to jednak, że piłkarze Tayfuna Korkuta zostali całkowicie zepchnięci do defensywy. Co jakiś czas „Czerwoni” wyprowadzali groźne kontry. Jednak po obu stronach brakowało strzałów, a co za tym idzie goli. Przez to oglądaliśmy bardzo bezbarwne spotkanie.

Wszystko zmieniło się w 37. minucie. Wówczas to gola dla Bayernu zdobył Goretzka. Od tego momentu goście przejęli pełną kontrolę nad meczem i gracze Stuttgartu mogli być zadowoleni, że na przerwę schodzili tylko z jednobramkową stratą.

II połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia „Bawarczyków”. Groźny strzał z rzutu wolnego, który ostatecznie wylądował na słupku oddał Alaba. Po tej sytuacji obraz gry nie ulegał zmianie. „Gwiazda Południa” w pełni dominowała i kontrolowała przebieg zdarzeń. Gospodarze byli tylko tłem. W 62. minucie goście podwyższyli prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Lewandowski.

W 76. minucie mieliśmy już 0:3. Autorem gola był Müller, a polski napastnik zaliczył tym razem przepiękną asystę. Takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie. Na koniec warto dodać ciekawostkę, że gospodarze nie potrafili oddać dziś na bramkę rywala ani jednego celnego strzału.

VfB Stuttgart – Bayern Monachium 0:3 (0:1) Goretzka 37', Lewandowski 62', Müller 76'