City odrobiło pracę domową sprzed tygodnia, ale dopiero w drugiej połowie

Autor: Michał Nowacki | 01.09.2018 20:18 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Manchester City jeszcze nie otrząsnął się po remisie 1:1 z Wolverhampton i do przerwy remisował z Newcastle United. Jednak po przerwie podopiecznym Josepa Guardioli udało się wysunąć na prowadzenie, które nie wypuścili już z rąk.

Wynik meczu w ósmej minucie otworzył Raheem Sterling, który dostał świetną piłkę od Benjamina Mendy'ego i uderzył bez zastanowienia. Dziesięć minut później Gabriel Jesus mógł podwyższyć prowadzenie, ale na posterunku był Martin Dubravka, który pilnował lewego rogu.

W 30. minucie do remisu doprowadził DeAndre Yedlin, podawał mu Rondon, który zagrał między defensorów City. Prawy obrońca doszedł do piłki przed kolejnym obrońcą i pokonał golkipera gospodarzy.

Na drugą połowę to „The Citizens” wyszli bardziej zmotywowani, aby objąć po raz drugi prowadzenie. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Kyle Walker, któremu podał Sergio Agüero. Anglik wpakował piłkę tuż przy lewym słupku. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Gabriel Jesus, ale arbiter dopatrzył się u Brazylijczyka spalonego.

W 65. minucie lepiej ustawiony był Fernandinho, ale Dubravka ponownie dobrze pilnował rogu i nie dał się zaskoczyć. Minutę później swoich sił próbował David Silva, lecz także nie pokonał golkipera „Srok”. W końcówce meczu swojej okazji nie wykorzystał Sergio Agüero i ostatecznie Manchester City zanotował skromne zwycięstwo.

Manchester City – Newcastle United 2:1 (1:1) Sterling 8', Walker 52' – Yedlin 30'